اخبار جدیداستانها > ایلاماستانها > بوشهراستانها > کرماناستانها > مازندراناستانها > همدانبین الملل > آمریکای شمالیبین الملل > غرب آسیا و آفریقای شمالیجامعه > آموزش و پرورشجامعه > رفاه و خدمات اجتماعیجامعه > شهریجامعه > قضایی و حقوقیحوزه و دانشگاه > آموزش عالیسیاست > دولتسیاست > مجلسفرهنگ > فرهنگ عمومیفرهنگ > کتابهنر > سینمای ایران

افتتاح ۲۱۰۰ پروژه مسکن مددجویان مددجویان بهزیستی

مراسم افتتاح همزمان ۲۱۰۰ پروژه مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور برگزاری شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاح همزمان ۲۱۰۰ پروژه مسکن مددجویان با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

قبادی دانا در این مراسم گفت: از این تعداد واحد مسکونی ۴۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهایی است که دو معلول و بیشتر دارند تعلق دارد و باقی برای خانوارهایی که یک عضو معلول دارند و یا زنان سرپرست خانوار هستند.

وی بیان کرد: این اقدام با همیاری بسیاری از سازمان ها و نهادها صورت گرفته است. اولویت ما برای واگذاری مسکن برای خانوارهای بیش از دو فرد معلول و زنان سرپرست خانوار است. تسهیلاتی برای ودیعه مسکن یا اجاره بها تا به حال وجود نداشته و بیش از صد هزار خانوار پشت صف مسکن هستند و در این میان ما تسهیلات اجاره بها و ودیعه مسکن را در نظر گرفتیم و امیدواریم تا پایان مرداد کارها انجام شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: از منابع با تسهیلات ارزان قیمت و برای خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی از ۱۰ تا ۶۰ میلیون کمک بلاعوض برای ساخت مسکن در نظر گرفته شد و عملیات احداث واحدها در زمین هایی که خانوارها خودشان داشتند. آغاز شد و کسانی که فاقد زمین بودن توسط بنیاد شهید و بنیاد مستضعفان این زمین ها تخصیص یافت.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای تاسیس سازمان بهزیستی تا کنون ۱۲۶ هزار واحد مسکونی در اختیار خانواده های تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته است، گفت: ۴۵ هزار واحد مسکونی هم در دست احداث است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از ۲۰۰ هزار خانوار از مددجویان تحت پوشش بهزیستی مسکن ندارند و از مسکن اجاره‌ای استفاده می‌کنند اگر قرار باشد تسهیلات به همه آنها اختصاص پیدا کند به بیش از ۳ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز بود. البته بودجه سازمان بهزیستی برای ساخت مسکن بوده و هیچ وقت بودجه‌ای برای ودیعه مسکن یا اجاره مسکن از محل اعتبارات دولتی در اختیار سازمان نبوده است.

به گفته وی در حال حاضر با این کمک، مبلغ ۷۵ میلیارد تومان برای تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن و ۳۰ میلیارد تومان برای کمک بلاعوض اجاره مسکن برای جامعه هدف اختصاص داده شده است.

تکمیل می شود…

منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا