اخبار جدیداستانها > البرزاستانها > ایلاماستانها > قزویناستانها > کردستاناقتصاد > بانک و بیمه وبورسبین الملل > آمریکای شمالیبین الملل > غرب آسیا و آفریقای شمالیحوزه و دانشگاه > آموزش عالیدین و اندیشه > همایش ها و میزگردهافرهنگ > شعر و ادبفرهنگ > فرهنگ عمومیفرهنگ > فرهنگ مقاومتفرهنگ > کتابفیلم > جامعهفیلم > هنرمجله مهر > دکه روزنامهورزش > ورزش های رزمی

تشکیلات خودگردان اقدامات عملی برای لغو توافقنامه «اسلو» اتخاذ کند

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از تشکیلات خودگردان خواست که اقدامات عملی برای لغو توافقنامه اسلو انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «یوسف الحساینه» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که رهبران تشکیلات خودگردان فلسطین باید اقدامات عملی برای لغو توافقنامه اسلو در راستای مبارزه با طرح آمریکایی معامله قرن اتخاذ کنند.

وی در ادامه افزود: توافقنامه اسلو نتایج فاجعه باری برای آرمان فلسطین به همراه داشت و به دنبال آن امتیازات زیادی به دشمنان داده شد. امروز نیز ما را به معامله قرن رسانده است.

الحساینه خاطرنشان کرد: ملت ما قادر است با چالشها و لحظه های حساس و خطرناک از طریق تکیه کردن به گزینه مقاومت و پایبندی بر اصول ملی رو به رو شده تا بدین وسیله نقشه صهیونیستها مبنی بر الحاق کرانه باختری و معامله قرن خنثی شود.

وی افزود: انتفاضه ای که در سال ۱۹۸۷ آغاز شد اسرائیل را در بن بست سختی قرار داد اما توافقنامه اسلو نتایج فاجعه باری از جمله به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در مساحتی نزدیک به ۸۰ درصد از خاک فلسطین برای ما به دنبال داشت.

الحساینه خاطرنشان کرد: عادی سازی روابط میان رژیم های عربی با اسرائیل از جمله پیامدهای این توافقنامه بود به طوری که امروز این رژیم ها به عادی سازی روابط با تل آویو افتخار می کنند.

منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا