اخبار

آسفالت معابر کرمان در دستور کار شهرداری قرار گرفت

رامین امیرمداح روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بوستان یک هکتاری خبرنگار مجهز به آب‌نمای هارمونیک، وسایل تندرستی، نمازخانه، پیست دوچرخه‌سواری و مسیر پیاده‌روی، آلاچیق، مبلمان پارکی، نورپردازی، سرویس بهداشتی، زمین‌های ورزشی و فضای سبز جدید است.

وی ادامه داد: مسیر دوچرخه‌سواری این بوستان به گونه‌ای طراحی شده که دوچرخه‌سواران از زیرگذرهایی عبور می‌کنند و این طراحی علاوه بر جذابیت برای دوچرخه‌سواران، زیبایی فضای پارک را نیز دوچندان می‌کند.

شهردار منطقه سه کرمان بیان کرد: به همت واحد فضای سبز منطقه، ۲۰۰ درخت ناندینا و ۵۰ درخت جوالدوز برای اولین‌بار در شهر کرمان در بوستان خبرنگار کاشته شده که سازگار با آب و هوای کرمان است. همچنین بیش از ۵۰ هزار گل همیشه بهار و اطلسی ایرانی و تعدادی درخت و درختچه از قبیل یاس هلندی، سردوس و یوکا در این بوستان کاشته و به سیستم آبیاری قطره‌ای مجهز شده ‌است.

وی یادآور شد: در بوستان خبرنگار مسیر تردد افراد کم‌توان و همچنین وسایل تندرستی برای استفاده آن‌ها نیز در نظر گرفته شده و برای ایمنی بیشتر کودکان و آسودگی خیال خانواده‌ها، فضای بازی کودکان با نصب کف‌پوش، ایمن‌سازی شده است.

امیرمداح با بیان اینکه یک المان با موضوع قلم و خبرنویسی در این بوستان نصب شده که همزمان با افتتاح پارک رونمایی می شود افزود: ورودی این پارک با طاق سبز به شیوه‌ای طراحی شده که فضای مناسبی برای برگزاری جشنواره‌ها و مناسبت‌های مختلف خواهد بود.

آسفالت معابر کرمان در دستور کار شهرداری قرار گرفت

سرپرست معاونت حمل ‌و نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان با اشاره به آغاز نهضت آسفالت در این شهر گفت: نوسازی، روکش و آسفالت بخشی وسیعی از معابر کرمان طی یک اقدام جهادی، در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

مهدی نیکویی در حاشیه بازدید شهردار کرمان و جمعی از اعضای شورای اسلامی از معابر شهری، افزود: در همین راستا، در بازدید امروزِ شهردار کرمان و روسای کمیسیون‌های خدمات شهری و محیط زیست و عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر کرمان، روند اجرای روکش آسفالت در پنج منطقه شهر کرمان مورد بازدید قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به شروع آسفالت معابر شهر کرمان، اولویت‌های روکش آسفالت معابر در پنج منطقه شهری مشخص شده که در این بازدید، این اولویت‌ها مجدد مورد ارزیابی قرار گرفت و دو یا سه معبر دیگر که آسفالت آن‌ها مشکل داشت، به طرح یاد شده اضافه شد.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان بیان داشت: همچنین پروژه‌های در دست اجرا از جمله فاز دوم پیاده‌راه سلامت، پارک بلدالاامین، پروژه پیاده‌راه‌سازیِ بلوار هوانیروز و بلوار جمهوری‌اسلامی و چند طرح ترافیکی نیز مورد بازدید قرار گرفت.

مشکل آسفالت معابر کرمان طی سال های گذشته یکی از عمده ترین مشکلات شهری و مطالبه جدی مردم از شهرداری کرمان بوده است.

منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا