اخبار جدید

خیابان‌های پایتخت زیر پای موتورسواران خوب

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس: «مجتبی دانشور» مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران گفت: کمپین موتورسوار خوب که از دی‌ماه سال ۹۸ باهدف فرهنگ‌سازی و ترویج رفتارهای خوب موتورسواری در پایتخت آغازشده است، تا پایان شهریور ادامه دارد..

وی افزود: علاوه بر اقدامات مستمر با همکاری شهرداری تهران و پلیس راهور در تشویق موتورسواران به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی مانورهایی نیز در تقاطع‌های پرتردد و مهم شهر برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران با اشاره به اینکه مانور موتورسوار خوب در سه بخش “مرگ وزندگی”، “کادر درمان” و “فوتبالیست‌ها” از امروز در تقاطع جمهوری-ولیعصر (عج)، حافظ و استانبول برگزار شد، عنوان کرد: خوشبختانه این مانور با استقبال شهروندان و موتورسواران همراه بود که در بخش‌های مرتبط پیام‌های هشداری و همچنین آموزشی و سرگرمی به راکبان موتورسواران و خانواده آن‌ها ارائه می‌شد.

وی با اشاره به ادامه برگزاری مانور موتورسوار خوب تا ۸ خردادماه گفت: با این برنامه در روزهای مشخص‌شده در مکان‌های مذکور برگزار می‌شود.

روز بیست و نهم اردیبهشت در تقاطع ولیعصر (عج)- ونک، میرداماد و پارک‌وی.

 سی‌ام اردیبهشت در تقاطع آزادی-جمهوری و رودکی.

یکم خرداد در تقاطع انقلاب-طالقانی، جهان‌نما و حافظ.

 دوم خرداد در تقاطع طالقانی- سمیه، حافظ و ولیعصر (عج).

 سوم خرداد در تقاطع مطهری- سهروردی، ولیعصر و شریعتی.

 چهارم خرداد در تقاطع شریعتی- پل سیدخندان، میرداماد و میدان قدس.

 پنجم خرداد در تقاطع اشرفی- میدان صادقیه، میدان پونک و میدان قدس.

 ششم خرداد در تقاطع مولوی-صاحب جم، خیام و میدان اعدام.

هشتم خرداد در تقاطع مصطفی خمینی-سیروس، سرچشمه و شوش.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ درصد متوفیان حوادث رانندگی و حدود ۵۸ درصد مصدومان حوادث رانندگی مربوط به موتر سیکلت سواران است، خاطرنشان کرد: این کمپین باهدف فرهنگ‌سازی و ترویج رفتارهای خوب موتورسواری، جامعه هدف را به‌سوی قانون‌مداری هدایت کند.

انتهای پیام/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا