اخبار جدید

حفاظت، مرمت و ساماندهی 193 قلم، شی تاریخی و فرهنگی آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، احمد حمزه زاده امروز در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه موزه‌ها ابزاری مهم برای تبادل و غنی‌سازی فرهنگ‌ها میان جوامع است، اظهار داشت: با توجه به اهمیت و ارزش محتوایی آثار موجود در موزه‌های تحت پوشش اداره کل و ایجاد بستر مناسب برای بازدیدهای کیفی، اقداماتی نوین در تمامی موزه‌های آذربایجان شرقی طی سال گذشته انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی در ادامه به اجرای سیستم‌های الکترونیکی و حفاظتی در موزه‌های استان اشاره کرد و گفت: تمام موزه‌های تحت پوشش میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در سطح استان به سیستم‌های الکترونیکی و حفاظتی مجهز شدند.

وی افزود: از جمله موزه‌های مجهز شده به بلیت الکترونیکی می‌توان به موزه‌های آذربایجان، مشروطه، قاجار، سنجش، عصر آهن، کبود، قرآن و کتابت در کلان‌شهر تبریز و موزه ایلخانی مراغه، باغ مزار شیخ شهاب‌الدین اهری، موزه عشایر سراب، کلیسای سنت استپانوس، موزه صفوی بناب اشاره کرد.

حمزه زاده به سامان‌دهی 193 شی‌ء تاریخی در سال 99 تحت نظارت کارشناسان متخصص این اداره کل اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته حفاظت و مرمت 70 قلم اشیاء و ساماندهی و مستندسازی 123 قلم اشیاء فرهنگی، تاریخی توسط کارشناسان این اداره کل انجام شده است.

انتهای پیام/60001


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا