اخبار جدید

تمامی شرکت‌های معدنی ملزم به تشکیل کمیته معدن هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب‌آهن اصفهان، غلامرضا سلیمانی در اولین جلسه کمیته معدن تاصیکو و شرکت‌های تابعه در سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: تا اوایل اردیبهشت ماه سال جاری کمیته معدن در تمامی شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی با حضور کارشناسان شرکت‌ها، صاحب نظران و به ریاست مدیران عامل تشکیل شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین ادامه داد: کمیته معدن تاصیکو در حال تدوین برنامه و دپارتمان معدنی جهت هدایت شرکت‌های تابعه در راستای نزدیک شدن به استانداردهای معدنی داخلی و خارجی، تهیه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تهیه طرح‌های توجیهی جهت حضور کلیدی و اثر بخش در سطح معدن و فرآورده های معدنی کشور است.

وی گفت: تا به امروز در کمیته معدن تاصیکو مطالعات وسیعی در زمینه‌های، سنگ‌آهن، مس، طلا، کرومیت، دولومیت، زغالسنگ، کائولن و خاک‌های معدنی، صنعتی در استان‌های مختلف کشور انجام گرفته و در این بخش‌ها به دستاوردهای با ارزشی رسیده است بطوریکه در حال حاضر تاصیکو توانسته در زمینه تحقیقات پژوهشی، مطالعات اکتشافی، استخراج و فرآوری و صادرات مواد معدنی جایگاه قابل توجهی را در کشور به خود اختصاص دهد.

سلیمانی به تشکیل تیم های نظارتی اشاره کرد و بیان داشت: براساس مصوبات سال گذشته کمیته معدن، تیم‌های نظارتی متشکل از کارشناسان خبره هلدینگ و شرکت‌های تابعه از ابتدای سال ۱۴۰۰ کار خود را در تاصیکو آغاز خواهند کرد و مجموعه اقدامات شرکت‌هایی همانند صنایع خاک چینی ایران، معدنی املاح ایران، پارس تامین، فرآورده‌های نسوز ایران، طلای کردستان، پودر بندر امام و زغال سنگ پروده طبس را بازدید و گزارشات خود را جهت تجزیه و تحلیل در اختیار کمیته معدن ستاد قرار می دهند تا تصمیات لازم در خصوص این شرکت‌ها در هلدینگ گرفته شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین در ادامه به استفاده از تکنولوژی در شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی اشاره کرد و بیان داشت: بخش معدن از لحاظ کاربرد فناوری با بخش های پیشران فاصله زیادی دارد و با توجه به حضور و راه اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در این بخش شاهد تحولات کلیدی باشیم.

وی ادامه داد: تاصیکو در راستای حرکت و بهره‌مندی از فناوری، شرکت شتابدهنده صدرفردا را در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ افتتاح کرد و در سال جاری تلاش داریم اولین رویداد هوشمند معدنی را با مشارکت تمامی شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی هلدینگ برگزار کند.

سلیمانی در پایان به عصر جدید عناصر استراتژیک در حوزه معدن اشاره کرد و بیان داشت: کمیته معدن ملزم به تدوین برنامه‌ای جهت حرکت به سمت عناصر معدنی جدید است؛ بنابر گزارشات بین‌المللی، عناصر استراتژیک معدنی همانند منیزیوم، نیکل، لیتیوم و … با بهره‌مندی از تکنولوژی و فن آوری دنیای جدید این حوزه را تشکیل خواهند داد و ما در این خصوص باید در کشور پیشگام باشیم.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا