اخبار جدید

پایگاه رصد بیماران کرونایی در خلخال راه‌اندازی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جواد نوروزی بعدازظهر امروز در بازدید از مرکز بهداشتی شهید فیاض‌بخش و مرکز جامع سلامت دو شهری خلخال با بیان اینکه این مراکز بهداشت مملو از مراجعه‌کنندگان با علائم مشکوک به کرونا هستند، اظهار کرد: مراکز ۱۶ ساعته نیز با پزشکان مجرب در خدمت بیماران کرونایی بوده و همچنین پایگاه رصد قرنطیه بیماران کرونایی شهرستان خلخال نیز راه‌اندازی گردید.

وی افزود: مراکز رصد در خلخال با مصوبه قرارگاه زیستی شهرستان خلخال و جهت پیگیری بیماران کرونایی قرنطینه شده در منزل ایجاد شدند.

جانشین فرمانده سپاه خلخال بیان داشت: اولین مرکز با نام شهید مدافع حرم «شهید علی سیفی» در مرکز شهید فیاض‌بخش با حضور امدادگران جمعیت هلال احمر و بسیجیان حوزه شهری امام خمینی(ره) راه‌اندازی و روزانه بیش از یکصد بیمار کرونا مثبت رصد می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تیم‌های سلامت محور بسیج در مناطق مختلف شهر اقدام به توزیع ماسک واقلام بهداشتی نموده، گفت: اطلاع‌رسانی‌های لازم از طریق پایگاه‌های سلامت محور بسیج مساجد در اختیار هموطنان در شهر خلخال قرار گرفته و انتظار داریم مردم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در حال حاضر شهرستان خلخال در وضعیت قرمز به سر می‌برد، بیش از ۴۰ بیمار در بخش کرونا و ویژه بیمارستان امام خمینی(ره) بستری بوده و بیش از ۵۰۰ نفر در قرنطیه خانگی هستند که نیازمند رعایت پروتکل‌ها از سوی این بیماران برای کاهش موج شیوع است و در صورت عدم رعایت، وضعیت قرمز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/3463/631/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا