اخبار جدید

نهادهای اطلاعاتی اسرائیل: مذاکرات وین به بازگشت آمریکا به برجام منجر می‌شود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک رسانه آمریکایی گزارش داده نهادهای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی معتقدند مذاکرات جاری در وین به بازگشت آمریکا به برجام منجر خواهد شد.

پایگاه آکسیوس گزارش داده مقام‌های ارشد سازمان جاسوسی موساد و دستگاه اطلاعات نظامی اسرائیل در نشستی با حضور کابینه امنیتی اسرائیل به آنها اطلاع داده‌اند گفت‌وگوهای وین میان ایران و قدرت‌های جهانی به بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای منجر خواهد شد.

آکسیوس این خبر را به نقل از دو مقام حاضر در این نشست منتشر کرده و نوشته در این نشست، این دو نهاد اطلاعاتی، ارزیابی‌های یکسانی از وضعیت مذاکرات وین ارائه کردند.

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی گفت: «اگر ظرف چند هفته آمریکا و سایر قدرت‌های جهانی توافقی با ایران امضا کنند ما شگفت‌زده نخواهیم شد.»

مقام‌های اسرائیلی گفته‌اند در این جلسه هیچ تصمیم سیاستی جدیدی اتخاذ نشد و تل‌آویو گفت‌وگو با دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص مذاکرات با ایران را ادامه خواهد داد.

به نوشته آکسیوس، طی دو هفته آینده «مئیر بن شابات»، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، «آویو کوچاوی»، رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم، «تمیر هیمن»، رئیس دستگاه اطلاعات نظامی اسرائیل و «یوسی کوهن»، رئیس موساد برای گفت‌وگو با همتایان آمریکایی خود در خصوص ایران عازم واشنگتن خواهند شد.

 

 

در حال تکمیل:


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا