اخبار جدید

خانه صنایع دستی شهرآموخت افتتاح می‌شود

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، سید نوید برکچیان درباره افتتاح  خانه صنایع دستی شهرآموخت اظهارداشت: موسسه‌آموزش‌شهر که زیرنظر سازمان‌فرهنگی‌هنری‌شهرداری‌تهران فعالیت می‌کند با همکاری و مشارکت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اقدام به راه‌اندازی و افتتاح خانه صنایع دستی شهرآموخت، کرده است.

وی هدف از راه اندازی خانه صنایع دستی شهرآموخت را ترویج و توسعه صنایع دستی، در جهت ارتقا مشاغل کوچک و خانگی  عنوان کرد و گفت: این اقدام با هدف افزایش درآمد و رونق کسب‌وکار خانگی، از طریق آموزش در رشته‌های بومی و درآمدزا صورت گرفته است.

مدیرعامل موسسه آموزش شهر ادامه داد: علاقمندان می‌توانند با مراجعه به مراکز آموزشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران(فرهنگ‌سراها وخانه های فرهنگ) نسبت به ثبت نام در 15 دوره صناعی- سنتی با عنوان‌های «سرمه دوزی، پته­دوزی، چهل تکه­دوزی، گلابتون دوزی، رشتی دوزی»، زیورآلات سنتی، تذهیب، تراش سنگ­های قیمتی و نیمه قیمتی، معرق چوب، نساجی سنتی، نگارگری، نقاشی گل و مرغ، چاپ روی پارچه (باتیک)، گلیم دورو، گلیم نقش برجسته، شیرکی پیچ، قلم­زنی، پاپیه ماشه، نقاشی روی چرم، سوخت نگاری چوب، حکاکی روی چرم اقدام کنند.

مدیرعامل موسسه آموزش شهر در ادامه افزود: آموزش این دور‌ه‌ها منطبق بر سرفصل‌های استاندارد آموزشی است و هنرآموخته پس از تکمیل دوره (طی کردن 100 ساعت مقدماتی و قبولی در آزمون کتبی و عملی)، مدرک پایان دوره از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و گواهی مهارت کوتاه مدت مقدماتی از اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران دریافت می‌کند.

 برکچیان در پایان یادآور شد: شرکت در دوره‌های خانه صنایع دستی شهرآموخت، فرصت مناسبی است که از مسیر آموزش و یادگیری هنرهای اصیل، کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری برای ایجاد اشتغال رونق یابد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا