اخبار جدید

22 مدرسه توسط خیرین مدرسه‌ساز در کردستان احداث شد

ابراهیم حسامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد:خیران مدرسه‌ساز با کار بزرگی که پایه‌گذاری کردند، افزون بر حرکت در مسیر توسعه کشور فرهنگ ایثار، نوعدوستی، گذشت و فداکاری را هم در جامعه گسترش داده‌اند.

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز استان کردستان گفت: در حقیقت خیران با پیشقدم شدن در مدرسه‌سازی به جریان گسترش فرهنگ و توسعه علم در جامعه کمک می‌کنند.

وی افزود: ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی و تامین فضاها و تجهیزات مناسب به‌ منظور ایجاد فرصت‌های آموزشی برای همگان یک نیاز اساسی برای توسعه است، در این راستا مشارکت‌های مردمی و خیران مدرسه ساز در مناطق محروم بسیار ملموس است.

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز استان کردستان گفت:  ۲۲ باب مدرسه با صرف اعتباری بالغ ۱۵ میلیارد تومان توسط خیرین مدرسه‌ساز در استان احداث شده است.

حسامی اظهارکرد: هم اکنون ۲۰ باب مدرسه فرسوده در استان وجود دارد که نیازمند نوسازی و مقاوم‌سازی است.

وی یادآورشد: روستاها و شهرستان‌‌های استان بیش از پیش نیازمند توسعه فضاهای آموزشی و ساخت مدارس مقاوم است.

به گفته وی، مریوان، بانه، دیواندره و سقز بیشترین مدارس فرسوده و نیازمند نوسازی را در سطح استان دارند.

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز استان کردستان با بیان اینکه امسال 5 باب مدرسه از سوی خیران کردستانی احداث شده است، گفت:‌ علیرغم شرایط اقتصادی و تورم کشور فعالیت‌های مجمع خیران استان در امر مدرسه‌سازی متوقف نشده و نسبت به گذشته روندی افزایشی داشته است.

حسامی اظهارکرد: تجهیز و نوسازی مدارس استان ۵۰  درصد با مشارکت خیران و ۵۰ درصد با حمایت‌های اداره کل نوسازی مدارس انجام می‌شود.

وی با تاکید براینکه مشکل شهرستان‌های فاقد مدرسه با رایزنی‌ها و‌هماهنگی خیران حل می‌شود، گفت:‌ سال گذشته حدود  ۲۰ میلیارد تومان از سوی خیران استان به امر مدرسه‌سازی اختصاص پیدا کرد.

وی اضافه کرد: از ابتدای فعالیت مجمع خیران  در سال ۷۸ تاکنون ۵۰۰ مدرسه در قالب هزار و ۲۰۰ کلاس درس با هزینه‌ای  حدود ۲۱۰ میلیارد تومان در استان کردستان احداث شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، هم اکنون ۱۹،۵ درصد مدارس کشور فرسوده، ۷ درصد تخریبی و ۱۲،۵ درصد نیازمند بازسازی است۵۰ درصد مدارس کشور در بافت های فرسوده و ناایمن قرار دارند.

میانگین سرانه فضاهای آموزشی کشور در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ۸،۳۹متر مربع تعریف شده است ، هم اکنون میانگین  سرانه فضاهای آموزشی کشور ۵،۲۱ متر مربع است.هم اکنون ۱۰ استان کشور زیر خط میانگین قرار دارند.

انتهای پیام/2330/85


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا