اخبار جدید

جنگل‌کاری 1050 هکتار از اراضی ملی در کردستان

سعدی نقشبندی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: به مناسبت هفته منابع طبیعی عملیات جنگل‌کاری قاتصادی و مشارکتی 500 هکتار از اراضی ملی در روستای آرندان سنندج انجام شد و طی هفته درختکاری نیز در دیگر شهرستان‌ها طرح‌های مشابهی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های این سازمان ارتقای مشارکت‌های مردمی و ارتقای وابستگی جوامع محلی از نظر اقتصادی به حوزه‌های مرتعی است، افزود: با جنگل‌کاری این مراتع توجه روستاییان به حفظ و حراست از جنگ‌ها بیشتر شده و در نتیجه در بحث جلوگیری از قطع درختان جنگلی می‌تواند تاثیرگذار باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌هایی که در راستای جلوگیری از قطع درختان جنگلی و قاچاق چوب در دستور کار این سازمان قرار دارد، بحث زراعت چوب است که می‌تواند سرانه درآمد خانوارهای محلی را ارتقا دهد.

نقشبندی یادآور شد: با غرس نهال در بحث توسعه زراعت چوب مردم منطقه بیشتر به فکر حفظ و حراست از جنگل‌ها خواهند بود چرا که پس از چند سال از این محل می‌توانند بهره‌برداری کرده و درآمدزایی داشته باشند.

وی بیان کرد: از این رو امسال 700 هکتار زراعت چوب در استان اجرایی می شود که تا کنون 60 درصد آن اجرایی شده و نهال‌های لازم به صورت رایگان در اختیار بهره‌برداران محلی قرار گرفته است.

انتهای پیام/2330/75


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا