اخبار جدید

میراث فرهنگی موافق احداث خیابان استاد فقهی است / شورای عالی شهرسازی مشکل را حل کند

روح‌الله امراللهی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به آخرین وضعیت طرح معلق 16 متری استاد فقیهی حدفاصل بلوار عماریاسر تا خیابان 19 دی اظهار کرد: تا الان میراث فرهنگی به طور کامل با این طرح مخالفت کرده و این طرح در محدوده خیابان عماریاسر تا 19 دی در طرح تفصیلی شهر با مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی حذف شده و پیگیری هم به نتیجه نرسیده است.

وی با تاکید بر اینکه کسانی هم که در این محدوده ساخت و ساز کردند باید مطابق شرایط جدید طرح تفصیلی کار کنند افزود: این جریان جزو اتفاقات نادری است که در کشور اتفاق می افتد و از محدوده اختیارات استان هم خارج است.

عضو شورای شهر قم با اذعان به اینکه مساله به استان مربوط نیست و خارج از استان تصمیم گرفته شده است گفت: حل این مشکل از محدوده اختیارات شورا و شهرداری خارج است و نمی‌توانیم کاری کنیم و صرفا شورای عالی معماری و شهرسازی می‌تواند مشکل این طرح را حل کنند.
وی بیان کرد: این محدوده جزو بافت تاریخی شهر عنوان شده و میراث فرهنگی هم پیگیری کرده و طرح تفصیلی تغییر پیدا کرده است و پیگیری استان برای رفع مشکل ساکنین و اجرای طرح مطابق طرح تفصیلی به نتیجه نرسیده است.

انتهای پیام/2258


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا