اخبار جدید

قائم مقام ایرانی فدراسیون جهانی: سپک‌تاکرا می تواند المپیکی شود

به گزارش خبرگزاری فارس، سهراب آزاد در خصوص اینکه انجمن سپک‌تاکرا ایران در سال 99 موفق عمل کرده است، اظهار داشت: انجمن در سال جاری در بخش بین الملل عملکرد موفقی داشت؛ تا جاییکه داتو حلیم بن کادر، رئیس فدراسیون آسیا با ارسال نامه ای از انجمن تقدیر کرد. حتی با همکاری فدراسیون جهانی سخت در تلاش هستیم موقعیتی فراهم کنیم تا رشته سپک تاکرا جایی در میان رشته‌های حاضر در المپیک‌های آینده باز کند. 

رئیس انجمن سپک تاکرا ایران افزود: در کلاس مربیگری آسیایی که به شکل وبینار در تابستان گذشته برگزار شد، از جمع 58 شرکت کننده از 20 کشور آسیایی، ایران با 27 شرکت کننده در مقام اول قرار گرفت که به گفته بخش آموزش، در نوع خودش جالب و بی نظیر بود. 

آزاد در مورد برگزاری مجمع انتخاباتی سپک‌تاکرا کنفدراسیون آسیا گفت: قرار است در روز 11 اسفند ماه برای اولین بار در تاریخ تاسیس کنفدراسیون و به خاطر شیوع ویروس کرونا، انتخابات به شکل وبیناری صورت گیرد. برای تصدی پست نایب رییسی اول فدراسیون آسیایی از سال 1400 تا 1404 مجددا کاندید شده‌ام. علی فولادی‌راد دبیر انجمن سپک تاکرا هم برای تصدی پست هیات رئیسه برای 4 سال آینده مجددا کاندید شدند.

قائم مقام فدراسیون جهانی سپک تاکرا درباره توسعه این رشته در غرب و مرکز آسیا عنوان کرد: در سفری که داتو حلیم در سال 2017 به ایران داشت، اقدام به تاسیس کنفدراسیون آسیا میانه و غرب کردیم که ریاست آن به محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی سپرده شد. 

وی ادامه داد: در این چند سال با تلاش همکارانم و کمک های ASTAF موفق شدیم کشورهایی چون عراق، افغانستان، قرقیزستان، ازبکستان، قطر و ترکیه که البته این اواخر هم کشوری از اروپایی را به جمع خانواده بزرگ سپک تاکرای جهانی اضافه کردیم. با ارسال توپ، تور و حتی مربی گامی بلند در رشد این رشته جذاب در کشورهای همسایه داشته باشیم. 

آزاد درباره تمجید فدراسیون آسیایی از رشد سپک تاکرا در ایران خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات آنلاین، کلاس‌های آموزشی، اردوهای ملی و نشست‌های تخصصی در طی مدت شیوع کرونا که با همکاری وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون انجمن های ورزشی همراه بود، در ایران باعث شد تا رئیس ASTAF با ارسال نامه‌هایی این موفقیت و تبریک بگوید. از اینکه در ایران سپک تاکرا روزهای خوب و رو به رشدی سپری می‌کند، ابراز خرسندی و رضایت خودش را اعلام کرد. با کاهش شدت همه‌گیری کرونا، سعی داریم در سال 2022 با همکاری فدراسیون جهانی، جام جهانی جوانان زیر 23 سال را میزبانی کنیم. امیدوارم در رشد روز افزون این رشته در سطح استان‌های کشور و سایر کشورهای جهان به موفقیت‌های خوبی برسیم.

انتهای پیام/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا