اخبار جدید

سلیمانی: دولت بعد باید از بُن دندان معتقد به جوان‌گرایی باشد/ اختیارات رئیس‌جمهور بسیار بالاست

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، خبرگزاری مهر گفت‌وگویی با محمد سلیمانی، نماینده ادوار مجلس انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

رئیس‌جمهور باید خود را وقف مردم کند، نه اینکه دائم بهانه بیاورد

– کسی که می‌خواهد کاندیدای ریاست جمهوری شود، نیازمند یکسری شرایط عمومی، یکسری شرایط خاص و همچنین شرایطی مربوط به وضعیت فعلی است.

– به موجب شرایط عمومی، فرد باید انسانی توانمند، فرهیخته، باتجربه، سیاستمدار و جز رجال سیاسی با سوابق درخشان باشد که لکه سیاهی در کارنامه اش نباشد.

– شرایط خاص فرد داوطلب ریاست جمهوری هم این است که باید برای مثال کاملاً با امور مملکت آشنا باشد، قوه مجریه و قانون گذاری را به خوبی بشناسد، از خدمت به مردم تعریف مشخصی داشته باشد و در طول چهار سال ریاست جمهوری خود را وقف مردم کند نه اینکه بعد از پیروزی و گرفتن رأی مردم بگوید، «نمی گذارند کار کنم»، «نمی شود»، «اختیارات من کم است» و «می خواهم فراقانونی عمل کنم» و….

اختیارات رئیس جمهور بسیار بالاست

– ما در دوران اصلاحات شاهد بودیم مطرح شد که اختیارات رئیس جمهور کم است در صورتی که واقعاً اختیارات رئیس جمهور بسیار بالاست و نفر دوم کشور است. با دستور رئیس جمهور است که میلیاردها تومان می‌تواند جابجا شود.

– رئیس جمهور جاهایی می‌تواند دخالت کند که حتی به موجب قانون اساسی به رهبری چنین اجازه‌ای داده نشده است.

رئیس جمهور باید نقدپذیر باشد نه‌اینکه سوزن‌هایی در بدن منتقدین کند!

– رئیس جمهور باید نقدپذیر باشد، باید صبر و تحمل زیادی داشته باشد و بداند زمانی که فرمان ریاست جمهوری را به دست می‌گیرد طبیعتاً منتقدینی خواهد داشت که باید پاسخ آنها را با صبر، حوصله، منطق و استدلال بدهد نه اینکه سوزن‌هایی در بدن منتقدین کند و پرخاش‌هایی را مطرح کند که در شأن جمهوری اسلامی نیست.

باید رئیس جمهوری بیاید که بتواند روزی ۱۶ ساعت کار کند

– در حوزه اقتصاد با مشکلات عدیده ای از قبیل رکود بسیاری از کارخانجات و تولیدات پایین آنها مواجه هستیم و کسی باید بیاید که بتواند صنعت کشور را از رکود بیرون بیاورد.

– باید رئیس جمهوری بیاید که بتواند روزی ۱۶ ساعت کار کند، به افکار، توصیه‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری عمل کند و کشور را به سمت جلو ببرد.

– باید رئیس جمهوری بیاید که اگر در تصمیمات خود به نتیجه نرسید، مسئولیتش را قبول و از مردم عذرخواهی کند نه اینکه طلبکار باشد.

دولت بعد باید از بُن دندان معتقد به جوان‌گرایی باشد

– ۴۰ سال از انقلاب گذشته و همه به اجماع رسیدند که دولت نیازمند جوان‌گرایی است.

– باید دولتی که روی کار می‌آید از بُن دندان معتقد باشد، حداقل نصف کابینه خود را از جوانان تشکیل دهد نه مثل کابینه دهم و یازدهم که کابینه پیر و پاتال ها بود و آنها را به اسم ژنرال آورده بودند.

انتهای پیام/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا