اخبار جدید

لزوم به‌کارگیری رزمندگان دفاع مقدس در مسیر روایت‌گیری ادبیات پایداری/ رونمایی از کتاب جنگ جنگل

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مازندران صبح امروز طی بازدید از دفتر حفظ آثار شهرستان بابل بر ضرورت تدوین کتاب نقش بابل در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و هزار و ۷۰۰ شهید این شهر تأکید کرد و با بیان اینکه در حوزه جنگ جنگل تاکنون ۱۰ کتاب تولید شد، از رونمایی کتاب کارنامه جنگ جنگل در نیمه اول سال ۱۴۰۰ خبر داد.

وی با اشاره به ایثار مردم در هشت سال دفاع مقدس بر لزوم به‌کارگیری از ظرفیت مردمی در جمع‌آوری، نشر و ترویج آثار دفاع مقدس تأکید کرد و گفت: جنگ نباید فراموش شود و برای انتقال فرهنگ و معارف دفاع مقدس به نسل‌های آینده باید خاطرات و آثار رزمندگان، جانبازان، ایثارگران و مردم جمع آوری شود.

ملکی بر ضرورت ایجاد پایگاه فرهنگی دفاع مقدس تأکید کرد و آن را مکانی برای نمایش آثار رزمندگان و دلاورمردان جبهه‌های حق علیه باطل دانست.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مازندران با اشاره به اینکه در مازندران، پایگاه‌های فرهنگی فعالی داریم که در جشنواره ملی حائز رتبه شدند، تصریح کرد: رزمندگان دفاع مقدس راویان خوبی برای تبیین فرهنگ پایداری هستند و باید شناسایی و به‌کارگیری شوند.

این مسؤول در پایان ضمن قدردانی از مجموعه دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان بابل گفت: باید قدردان شهدا باشیم و مکان‌هایی که از روحانیت و معنویت خاص شهدایی برخوردار است شناسایی و معرفی کنیم.

انتهای پیام/۸۶۰۴۸/ج


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا