اخبار جدید

لزوم مشارکت مردم و خیرین در اجرای طرح‌های هادی روستایی در لارستان

به گزارش خبرگزاری فارس از لارستان، امیر برومند اظهار داشت: عملیات اجرایی طرح هادی روستای زروان از توابع بخش صحرای باغ لارستان با اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد ریال با مشارکت خیر نیک اندیش آغاز شد.

وی افزود: این طرح با ۶۶۰ متر طول و ۷هزار متر زیرسازی و آسفالت صبح امروز سوم اسفند ماه در روستای زروان آغاز شده است.                                                     
برومند اظهار داشت: برای اجرای این پروژه ۱۰ میلیارد ریال توسط خیر محلی و بنیاد مسکن هزینه می شود.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لارستان بر ضرورت ورود و فعالیت خیران برای توسعه مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته این شهرستان تاکید کرد و گفت: توجه به روستاها از مصادیق مهم تحقق عدالت اجتماعی است.

وی افزود: توجه به مناطق محروم  روستایی جزو اولویت های اصلی بنیاد مسکن به شمار می رود. 

این مقام مسئول اضافه کرد: شهرستان لارستان در بخش روستایی با محرومیت‌های زیادی مواجه است که حل آنها نیازمند هم افزایی و همراهی دستگاههای اجرایی و انسجام خیران است.

برومند با اشاره به لزوم تقویت سرمایه انسانی و اجتماعی در مناطق روستایی تصریح کرد: اشتغال پایدار روستایی، می‌تواند هدف مهاجرت معکوس به روستاها را تحقق بخشد و این یکی از مطالبات اصلی روستاییان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین به کلنگ زنی سالن چند منظوره  ورزشی در روستای خلور بخش صحرای باغ نیز گریزی زد و خاطرنشان کرد: این سالن قرار است، در زمینی به مساحت ۷ هزار متر مربع با زیربنای ۱۸۰۰ متر مربع توسط خیر محلی احداث شود.                                                               

برومند ادامه داد: برای احداث این طرح  نیز افزون بر ۵۰ میلیارد ریال هزینه می شود. 

انتهای پیام/ ن

به گزارش فارس ، لارستان جزو شهرستان های پیشرو در حوزه خیران است، بنابراین استفاده از ظرفیت مشارکت خیرین برای مناطق کمتر توسعه یافته ضروری است.


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا