اخبار جدید

آخر هفته بارانی در انتظار اصفهان/افزایش 3 درجه‌ای دمای هوا

فاطمه زهرا سیدان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتاً پایدار بر روی استان است.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی اصفهان گفت: بر این اساس در اکثر مناطق آسمان صاف تا قسمتی ابری در ساعات بعدازظهر گاهی وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: از عصر روز یکشنبه در برخی مناطق غرب، جنوب و جنوب شرق شاهد افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده خواهیم بود و از روز چهارشنبه سامانه بارشی از غرب وارد استان خواهد شد.

سیدان با اشاره به اینکه بیشینه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده یک تا ۳ درجه افزایش خواهد داشت، گفت: بیشینه دمای هوای اصفهان ۱۸ و کمینه آن منفی یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر و گرم‌ترین نقطه استان ورزنه با ۱۹ درجه و بوئین میاندشت با منفی ۱۱ درجه زیر صفر سردترین نقطه استان پیش‌بینی می‌شود.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی اصفهان با اشاره به میزان بارش‌ها در استان اصفهان عنوان کرد: بیشترین میزان بارش‌ها در سمیرم با ۶۴ میلی‌متر، فریدون شهر ۲۵ سانتی‌متر برف، دهاقان ۳۲، خوانسار ۱۹، گلپایگان، بوئین میاندشت و داران ۱۴ و اصفهان ۱۱ میلی‌متر بیشترین میزان بارش‌ در روز پنجشنبه گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان سرعت باد در روز پنجشنبه در نطنز با ۲۹ متر بر ثانیه حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و چوپانان با ۲۷ متر بر ثانیه ثبت شده است.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ج۱۰/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا