اخبار جدید

تعامل دهیاران با نیروی انتظامی زمینه ساز ارتقای امنیت اجتماعی

به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، نشست دهیاران با فرمانده نیروی انتظامی چاروسا برگزار شد، جمشید ساعدی زاده فرمانده انتظامی بخش چاروسا در این نشست تعامل با دهیاران حوزه استحفاضی فرماندهی انتظامی بخش چاروسا را نیازمند توجه و حمایت دانست و گفت: ایجاد امنیت در روستاها به عنوان یک مولفه مهم باید در اولویت کاری و برنامه ی دهیاران باشد.

فرمانده انتظامی بخش چاروسا با اشاره به اینکه دهیاران نقش مهمی در برقراری ایجاد امنیت در روستاها دارند تصریح کرد: یکی از راهکارهای برقراری نظم و امنیت در جامعه مشارکت احاد مردم با نیروی انتظامی است.

 ساعدی زاده با اشاره به اینکه سرقت سیم های برق بیشترین آمار تعداد سرقت ها در روستاها است اظهار کرد: شورا ها و دهیاری ها می‌توانند ضمن هماهنگی با نیروی انتظامی و انجام تدابیر خاص نقش موثری در کاهش این سرقت ها ایفا کنند.

فرمانده انتظامی بخش چاروسا در خصوص پیشگیری از سرقت احشام در روستاها خواستار توجه ویژه شد و عنوان کرد: دامداران باید برای نگهداری گوسفندان خود کارگران مورد اطمینان را به خدمت بگیرند، اماکن نگهداری احشام باید با امکانات موجود محصور شوند، دامداران برای نگهداری احشام خود از دربهای آهنی و قفل های کتابی استفاده کنند، شبان و نگهبان گله ها باید فردی جوان و توانمند باشد، دامداران با هماهنگی ادارات دام پزشکی و جهاد کشاورزی تمام احشام خود را از سبک و سنگین پلاک گذاری کنند.

وی تاکید کرد: دامداران از دادن اطلاعات تعداد دام  و محل نگهداری دام ها به افراد غیر خودداری کنند، مالکان احشام باید هنگام تردد افراد مشکوک و خودرو های مشکوک در ساعات پایانی شب در اطراف نگهداری محل دام ها را سریعاً به فرماندهی انتظامی بخش چاروسا اطلاع دهند.

جمشید ساعدی زاده در خصوص تیراندازی در مراسمات عزا و شادی بیان داشت: تیراندازی در مراسمات عروسی و عزا یک رسم و فرهنگ نادرست می باشد تیراندازی در مراسمات ممنوع و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد، اتفاقات تلخ و ناگواری در اثر تیراندازی در مراسمات عزا و شادی رخ داده است که یک مراسم عروسی را به عزا و مراسم عزا را دو چندان کرده است که از این اتفاقات باید عبرت گرفت.

وی بهترین راه کار جهت مقابله با این معضل را فرهنگ سازی مناسب است و بایستی این فرهنگ سازی توسط همه نهادهای فرهنگی نخبگان بزرگان و ریش سفیدان و … صورت گیرد.

وی بیان داشت: شاهد کاهش وقوع سرقت نسبت به سالهای گذشته بوده ایم که این کاهش وقوع سرقت را مرهون همکاری مردم ، شهردار ودهیاران ،شوراهای اسلامی شهر و روستا و دستگاه قضایی ، ادارات و آگاه سازی مردم توسط امام جمعه انجام گشت های امنیت محله محور  تعامل  و همکاری فرمانده حوزه مقاومت امام صادق (ع) و فرمانده پایگاهای روستاها حوزه استحفاظی _ اصناف و اصحاب رسانه میدانیم.

وی از دهیاران خواست تا با  آمادگی در سطح روستا از فرمانده انتظامی بخش دعوت تا آموزشهای لازم درخصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله سرقت، تیراندازی، نزاعهای دسته جمعی به مردم روستا آموزشهای لازم داده شود.

در این جلسه نادر نریمان نماینده بخشدار ضمن تقدیر و تشکر از دغدغه فرمانده انتظامی بخش چاروسا در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی تقدیر و تشکر و خواهان همکاری دهیاران با نیروی انتظامی جهت برقراری ایجاد امنیت در سطح حوزه استحفاظی شد.

سعید پلار نیز  به نمایندگی از  دهیاران در این جلسه از زحمات و تلاش های فرمانده انتظامی بخش و پرسنل چاروسا در امر گشت زنی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: اکثر روستاهای بخش چاروسا از روشنایی خوبی برخوردار نیستند و مشکلی که اکثر دهیاران با آن مواجه می‌باشند بحث ساخت و ساز های غیر مجاز است که در این مورد پیگیری شود.

در پایان فرمانده انتظامی بخش چاروسا از حضور دهیاران محترم تقدیر و تشکر و ادامه داد: بحث روشنایی و ساخت و ساز غیرمجاز را پیگیری و خواهان شد در صورت هر گونه موارد مشکوک مراتب را سریعاً به نیروی انتظامی اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/82021


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا