اخبار جدید

بهره‌برداری از طرح بهسازی پیرامون میدان بیمارستان پیامبر اعظم (ص) گنبدکاووس

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، میرمحمد غراوی امشب در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اظهار کرد: نابسامانی‌هایی در پیرامون میدان بیمارستان پیامبر اعظم (ص) به لحاظ خاکی بودن، عدم جدول، فضاسازی و عرضه صیفی‌جات در کنار جاده در حوالی بیمارستان وجود دارد.
وی تصریح کرد: برای فضاسازی، مناسب‌سازی، بهسازی، جدول‌گذاری و دفع آب‌های سطحی پیرامون این میدان با حضور روسای اداره کل بنیاد مسکن و معاونین راهداری و راه و شهرسازی استان تصمیماتی گرفته شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان خاطرنشان کرد: سهم شهرستان گنبدکاووس از محل اعتبارات استان در حوزه بهسازی و اجرای طرح هادی روستاها بسیار خوب بوده و اقدامات خوبی در روستاهای گنبدکاووس انجام شده است.
وی بیان کرد: طرح بهسازی محور روستایی «آق‌آباد» به بیمارستان پیامبر اعظم (ص) از محل میدان تا بیمارستان و طرح بهسازی محور روستایی «آققایه» و «گدم‌آباد» از محل میدان تا بیمارستان هر یک به طول ۱۵۰ مترمربع تا ۲۰۰ مترمربع نیاز به جدول‌گذاری، دفع آب‌های سطحی و زیرسازی و آسفالت دارد که مجموع اعتبار پیش بینی شده ۹۰ میلیارد ریال است.
غراوی گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات و ماه‌های آخر سال قرار شد با اصلاحیه برخی از اعتبارات پروژه‌های شهرستان مبلغ ۳۰ میلیارد ریال در فاز نخست برای دفع آب‌های سطحی، جدول‌گذاری و زیرسازی این محورها تخصیص یافته و این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.
وی درباره پروژه ساختمان جدید زندان گنبدکاووس ابراز کرد: این پروژه از پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان بوده که دارای ردیف ملی است، قرار شد مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات استان و شهرستان برای تعمیر و تجهیز زندان گنبدکاووس تخصیص پیدا کند.
ساختمان پزشکی قانونی گنبدکاووس با اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد ریال در دهه‌فجر به بهره‌برداری می‌رسد
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی گلستان در این جلسه اظهار کرد: در سال گذشته ۶ کیلومتر از مسیر جاده نفت منتهی به مرز اینچه‌برون زیرسازی و آسفالت شده و امسال نیز چهار کیلومتر از این مسیر زیرسازی و ابنیه فنی شده و پیش‌بینی می‌شود با تخصیص اعتبار لازم در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری کامل برسد.
وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این مسیر 35 کیلومتر مسیر گنبدکاووس به اینچه‌برون کوتاه‌تر خواهد شد.
نبی‌الله داودی گفت: ساختمان جدید پزشکی قانونی گنبدکاووس با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود برای تجهیز و احداث سردخانه آن نیاز به ۳۰ میلیارد دیگر باشد.
* ۸۵۰ میلیارد ریال برای گنبدکاووس از محل اعتبارات استان در نظر گرفته شد
فرماندار شهرستان گنبدکاووس در این جلسه اظهار کرد: امسال مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال برای اعتبارات شهرستان و ۵۰ میلیارد ریال برای اعتبارات حوزه آسیب‌های اجتماعی از محل اعتبارات استان در نظر گرفته شده که تاکنون ۴۲ درصد آن محقق شده است.
وی تصریح کرد: یکی از پروژه‌های اصلی شهرستان تکمیل جاده نفت و بهره‌برداری از آن در سال ۱۴۰۰ است که با همکاری نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی و استاندار گلستان و پیگیری‌های فرمانداری در حال تخصیص اعتبار برای آن هستیم.
عبدالقدیر کریمی گفت: احداث پل روستای «بایلر» یکی از پروژه‌های مهم شهرستان بوده که با توجه به شرایط خاص آن باید با سرعت عمل بیشتری انجام شود.
فرماندار شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: شانه‌سازی مسیر جاده گنبدکاووس به اینچه‌برون از سمت شمال شهر به طول ۱۰ کیلومتر در کمیسیون ایمنی استان مصوبه شده و یک کیلومتر آن با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال تاکنون انجام شده است.
انتهای پیام/2307


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا