اخبار جدید

7000 نیروی گارد ملی تا اواخر اسفند در واشنگتن باقی می‌مانند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جان وایتلی» سرپرست وزارت ارتش آمریکا شامگاه دوشنبه در کنفرانس خبری در وزارت دفاع آمریکا خبر داد که حدود 7000 نفر از نیروهای گارد ملی آمریکا تا اواسط ماه مارس (اواخر اسفند) در واشنگتن دی‌سی، پایتخت آمریکا باقی خواهند ماند.

وی در ادامه گفت که باقی ماندن این تعداد از نیروهای گارد ملی به درخواست سرویس مخفی و پلیس کنگره بوده و تعداد نیروهای گارد ملی پس از اواسط مارس به حدود 5 هزار نفر خواهد رسید.

وایتلی اضافه کرد: «ما معتقدیم که از نیروهای نظامی باید به عنوان آخرین پناهگاه استفاده شود.»

سرپرست وزارت ارتش آمریکا گفت: «طی 3 هفته گذشته با بحران بی سابقه‌ای مواجه بودیم و تنها در صورتی که نیاز باشد وارد عمل خواهیم شد.» 

این خبر در حالی منتشر می‌شود که انتشار تصاویر خوابیدن نیروهای گارد ملی در محوطه‌های باز و همچنین پارکینگ‌‌های خودروها در پایتخت آمریکا سبب شده که برخی از فرمانداران ایالت‌های آمریکا شامل نیوهمپشایر، تگزاس و فلوریدا خواستار بازگشت فوری نیروهای گارد ملی این ایالت‌ها به خانه‌های خودشان بعد از مراسم تحلیف شوند.

فرمانده نیروهای گارد ملی آمریکا نیز در این کنفرانس خبری به ابتلای دست کم 200 نفر از نیروهای گارد ملی آمریکا به ویروس کرونا خبر داد و گفت که این افراد در حال حاضر در قرنطینه به سر می‌برند.

پیشتر خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی خبر داده بود که بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر از نیروهای گارد ملی که برای حفظ امنیت مراسم تحلیف بایدن در واشنگتن مستقر شده‌اند،‌ تست ابتلا به کرونای آنها مثبت اعلام شده است.

به دنبال حمله ششم ژانویه (۱۷ دی ماه) تعدادی از طرفداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهور وقت آمریکا به کنگره آمریکا در واپسین روزهای حضور او در این منصب، وزارت دفاع (پنتاگون) نظامیان گارد ملی را به واشنگتن دی سی اعزام کردند و همچنین به منظور تامین امنیت مراسم تحلیف جو بایدن، ۲۵۰۰۰ نیروی گارد ملی در پایتخت مستقر شدند.

انتهای پیام/.


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا