اخبار جدید

یک‌هزار مددجو تحت آموزش‌های جهاد دانشگاهی کردستان قرار می‌گیرند

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، مراد فتحی پیش از ظهر امروز در نشست با رئیس جهاد دانشگاهی کردستان، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری‌های موثر جهاد دانشگاهی با مجموعه مراکز اصلاحی و تربیتی در استان اظهار کرد: در سال 98 و با همکاری جهاد دانشگاهی استان، زندانیان تحت آموزش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، باغداری و غیره قرار گرفتند که در پایان این دوره‌ها تعداد یک‌هزار و 442 نفر از آنان موفق به دریافت گواهینامه شدند.

وی با اشاره به موانع به وجود آمده در برگزاری دوره‌های آموزشی از سوی جهاد دانشگاهی استان در میان مددجویان در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده برآنیم که تا پانزده اسفندماه سال جاری تعداد یک‌هزار نفر از مددجویان تحت آموزش‌های متنوع جهادانشگاهی قرار گیرند.

وی بیکاری و وقوع جرم در جامعه را ماحصل عدم توجه مسوولان به مهارت‌آموزی در میان آحاد مختلف جامعه بالاخص جوانان دانست و بیان داشت: با توسعه گسترش آموزش‌های نوین و کاربردی در میان زندانیان، علاوه بر اینکه زمنیه اشتغال آنان پس از آزادی تا حدودی فراهم خواهد شد از طرف دیگر اوقات فراغت آنان نیز به بهترین شیوه ممکن مدیریت و به این ترتیب آسیب‌های زندان نیز به حداقل ممکن خواهد رسید.

مدیرکل زندان‌های کردستان خانواده‌های زندانیان را از اولویت‌های مهم سازمان زندان‌ها دانست و خاطرنشان کرد: خانواده‌های زندانیان هیچ نقشی در وقوع جرم ندارند که در همین راستا سازمان زندان‌ها به آنان به عنوان عضوی مهم از جامعه هدف خود همواره توجه ویژه دارد.

فتحی بیان کرد: امیدواریم با توسعه آموزش‌های مختلف بالاخص در حوزه مشاغل خانگی در میان این خانواده‌ها، بتوانیم رسالت خود را به نحو شایسته به سرمنزل برسانیم.

رئیس جهادانشگاهی کردستان نیز از اعلام آمادگی این مجموعه برای گسترش بیش از پیش تعاملات و همکاری‌ها با مجموعه زندان‌های استان خبر داد و گفت: جهاددانشگاهی مجموعه انقلابی بوده که در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و غیره فعالیت می‌کند.

اسدی ارائه آموزش‌های نوین در میان اقشار مختلف جامعه را لازمه کاهش بزه و آسیب در جامعه دانست و بیان داشت: زندانیان و خانواده‌های آنان به عنوان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه باید بسیار مورد توجه قرار گیرند که در این راستا جهاددانشگاهی کردستان آمادگی صد درصدی خود را برای ارائه آموزش نوین و کاربردی به این قشر از جامعه در استان اعلام می‌نماید.

وی طرح مشاغل خانگی را بسیار مناسب جهت توسعه در میان خانواده‌های زندانیان دانست و گفت: همسران زندانیان در غیاب سرپرست خانواده به گونه‌ای مسئولیت خانواده را به دوش می‌کشند که با توسعه طرح مشاغل خانگی در میان آنان می‌توان شاهد دستاوردهای بسیار خوبی در این خصوص بود.

در این جلسه تدابیر لازم جهت توسعه آموزش‌های جهاد دانشگاهی در میان زندانیان و همچنین خانواده‌های آنان اتخاذ شد که تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/2330/72


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا