اخبار جدید

310 تن روغن در 2ماهه اخیر در گچساران توزیع شد

رضا شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  در گچساران با اشاره به کمبود برخی از اقلام و کالاهای اساسی اظهار کرد:  در حال حاضر بازار متاثر از شرایط حاکم و اقتصاد ناشی از آن شده است.

وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا شاهد افزایش قیمت تصاعدی برخی از اقلام و کالاهای اساسی شده ایم، گفت: در یک مقطع زمانی شاهد کمبود و افزایش قیمت کالاهای اساسی  در بازار شده‌ایم.

رئیس صمت گچساران ادامه داد:بسیاری از کالاهای اساسی که در سبد کالاهای خانوار است تحت تاثیر قیمت ارز به دلیل واردات نهادهای دامی قرار گرفت.

شریفی عنوان کرد: اکنون موضوع کمبود روغن در سطح شهرستان مشاهده می شود این موضوع کشوری است و برای توزیع روغن به صورت سهمیه بندی در سطح شهرستان انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه توزیع روغن با نظارت کامل بازرسان اداره صمت انجام می گیرد، تصریح کرد:
چهل تن روغن  در 10 روز گذشته خارج از سهمیه شهرستان  اختصاص و توزیع شدکه از این میزان 10تن در بین  صنف پزندگان توزیع شد. 

رئیس صمت گچساران اذعان کرد:  در ۲ماه  اخیر بیش از ۳۱۰تن روغن در زمان کمبود روغن در شهرستان توزیع شد.

وی در ادامه به دیگر اقلام اساسی اشاره کرد و گفت:  در این مدت ۱۳۳تن شکر، برنج ۳۲۶و مرغ ۲۱۵ تن برای تنظیم و حفظ تعادل بازار توزیع شده است.

شریفی بابیان اینکه در حال حاضر مرغ گرم از یک  ثبات قیمت خوبی برخوردار است، گفت: اکنون قیمت تخم مرغ افزایش یافته است که مقررشد هفته ای پنج تن تخم مرغ برای تنظیم بازار توزیع شود..

 رئیس صمت گچساران خاطرنشان کرد: تا زمانی که کمبود روغن در بازار مشاهده می شود برنامه ریزی لازم به جهت جلوگیری از تجمعات و توزیع عادلانه به صوف پزندگان به جهت رفع نیاز آنها انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/82031
 


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا