اخبار جدید

جلسه اعضای کمیسیون تلفیق با وزارت صمت جهت حمایت از اشتغال، تولید و سرمایه گذاری

سیدمحسن دهنوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: جلسه هم‌اندیشی کمیسیون تلفیق با وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت حمایت از سرمایه‌گذاری صنعتی و افزایش سطح تولید و اشتغال صنعتی کشور، برگزار شد.

وی افزود: وزیر صمت نیز دغدغه‌های اصلی خود نسبت به تحمیل بار اصلی نظام مالیاتی به بخش مولد اقتصاد، لزوم تسهیل مقررات مرتبط با تولید، افزایش سطح سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای به اعضای کمیسیون تلفیق منتقل کرد.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: حمایت از تولید دغدغه اصلی مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۰ است، از این رو اعضای کمیسیون تلفیق بودجه در راستای حمایت از صنعت و تولیدکنندگان با وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار و گفت‌وگو کردند.

دهنوی خاطرنشان کرد: روز یکشنبه اعضای کمیسیون تلفیق مجلس، با رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، علی رسولیان مدیرعامل شهرک‌های صنعتی، محسن صالحی نیا رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، وجیه‌الله جعفری مدیر عامل ایمیدرو، سعید زرندی معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صمت و مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت دیدار کردند و به بحث حمایت از تولید صنعتی پرداختند.

وی افزود: این جلسه با محوریت بودجه و لزوم افزایش سرمایه‌گذاری صنعتی و مولد در ایران انجام شد. یکی از محورهای اصلی بحث‌های مطرح شده در این جلسه، حمایت از تولید جهت حمایت از اشتغال، تولید و افزایش جذابیت سرمایه‌گذاری در بخش صنعت بود.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: همچنین وزیر صمت دغدغه‌های اصلی خود نسبت به تحمیل بار اصلی نظام مالیاتی به بخش مولد اقتصاد، لزوم تسهیل مقررات مرتبط با تولید، افزایش سطح سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای و لزوم تامین آب، برق و گاز شهرک‌های صنعتی متقاضی مطرح کرد.

دهنوی خاطرنشان کرد: جلسه هم‌اندیشی کمیسیون تلفیق با وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه به بحث حمایت از سرمایه‌گذاری صنعتی و افزایش سطح تولید صنعتی کشور جهت صادرات و ارزآوری، ادامه یافت.

وی در پایان گفت: در انتهای جلسه نیز وزیر صمت از تعامل مجلس برای حمایت از تولید و صنعت تقدیر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا