اخبار جدید

پیکر پاک شهید گمنام 17 ساله در دانشگاه دولتی جهرم آرام گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از جهرم، حجت الاسلام محمدحسین مدبر در مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام دفاع مقدس در دانشگاه دولتی جهرم اظهار داشت: دشمنان و بدبینان که می‌گویند مردم خسته شدند برنامه امروز در جهرم را مشاهده کنند تا متوجه شوند مردم خسته و ناامید نیستند.

وی با بیان اینکه مردم از دین، اسلام و انقلاب خسته نشده و نخواهد شد، افزود: مردم گاهی اوقات از مدعیان صف اول که مسئولین هستند شاید خسته شوند اما هرگز از ارزش های خود خسته نمی‌شوند.

امام جمعه جهرم گفت: پیام شهدا امیدواری و عدم نگرانی و حزن و انده است و همچنین نهراسیدن از دشمنان از دیگر پیام مهم آنان است که شیطان صفت ها در تلاش ترساندن مردم هستند.

مدبر با اشاره به اینکه این شهیدان گمنام رسالت مهمی دارند و ذخیره های خداوند متعال هستند، بیان داشت: متاسفانه در روزگار امروزی مشاهده می‌کنیم که خیلی افراد دنبال نام و نشان هستند و عزت خود را برای مشهور شدن لگدمال می‌کنند.

وی ادامه داد: این شهیدان دنبال نام و نشان نبودند بلکه نام، جسم و جان خود را در راه خدا و اسلام اهدا کردند و امروز عظمت و محبوبیت آنان به همین دلیل است و این یک پیام مهم برای همه ما مردم است، البته این شهیدان عزیز هرگز گمنام نیستند بلکه بسیار خوشنام و عزیز برای همه مردم هستند.

امام جمعه جهرم در پایان با بیان اینکه مکان دفع شهید مکان ارزشمند و مقدسی خواهد است، تصریح داشت: توقع داریم با ورود این شهید عزیز و والامقام، دانشگاه جهرم محل رویش و خوبی‌ها باشد چرا که دیگر این مکان مقدس و حریم شهید است.

همچنین، رئیس دانشگاه دولتی جهرم در این مراسم بیان داشت: قطعا ورود شهید گمنام به دانشگاه جهرم یک نقطعه عطف خواهد بود.

کامبیز مینایی افزود: محل کسب علم و دانش مقدس است اما امروز با ورود این شهید وظیفه ما را سنگین تر کرد و این مکان مقدس تر از پیش شد.

وی گفت: دانشگاه جهرم از این پس وظیفه خود را سنگین تر و مهم تر می‌داند و عمل می‌کند و این امانت بزرگ که امروز به ما سپرده شد قطعا از آن امانت داری خواهیم کرد و این دانشگاه پیش از پیش تبدیل به مکانی فرهنگی و همچنین مکتب شهید سلیمانی خواهد بود.

تلاوت قرآن، قرائت میثاق نامه و … از دیگر برنامه های این مراسم بود و در پایان مراسم، پیکر این شهید گمنام با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دانشگاه دولتی جهرم خاکسپاری شد.

پیکر یک شهید گمنام دیگر هم عصر امروز در محل یادمان یاس کبود، دارالقرآن امام علی(ع) جهرم تشییع و خاکسپاری خواهد شد.

انتهای پیام/ن


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا