اخبار جدید

کینه‌های دشمنان سبب هتک حرمت نسبت به حضرت فاطمه(س) شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در مراسم عزداری شهادت حضرت فاطمه(س) که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: وقتی پس از رحلت پیامبر اکرم (ص)، سایه ایشان از خانواده‌شان کنار رفت، دشمنان حجمه ظلم و ستم بر حضرت فاطمه(س) و حضرت علی (ع) را افزایش دادند.

کینه‌های دشمنان سبب هتک حرمت نسبت به حضرت فاطمه(س) شد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه دو جریان نسبت به حضرت علی(ع) وجود داشت تا نسبت به ایشان دشمنی داشته باشد، افزود: جریان اول این بود که حضرت علی (ع) در جنگ‌های مختلف در کنار پیامبر(ص) می‌جنگید تا ظلم و ستم را از بین ببرد.

وی با اشاره به اینکه باقی ماندن کینه دشمنان نسبت به حضرت علی (ع) طبیعی بود، زیرا آنها قدرت اسلام را در مقابل منافع خود دیده بودند، ادامه داد: بخش دوم کینه دشمنان نسبت به حضرت علی(ع) ناشی از این بود که جلوه ایشان در میان مسلمانان سبب شد تا چهره برخی از افراد دیده نشود، این موضوع سبب ایجاد کینه در میان دشمنان حضرت علی(ع) شد.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: کینه‌های دشمنان سبب هتک حرمت نسبت به حضرت فاطمه(س) شد، این داغ تاکنون نیز بر دل‌ها باقی مانده و منتظر هستیم تا حضرت امام زمان(عج) ظهور کنند و این هتک حرمت را پاسخ دهند.

حضرت زهرا(س) نور چشمان و جان پیامبر(ص) است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه رنج اول حضرت علی(ع) از دست دادن حضرت فاطمه(س) است، خاطرنشان کرد: رنج دوم حضرت علی(ع) این است که کینه دشمنان سبب هتک حرمت به حضرت فاطمه(س) شد، بنابراین حضرت علی(ع) پس از شهادت حضرت فاطمه(س) مظلوم واقع شده است.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) درباره حضرت فاطمه(س) مبنی بر اینکه دخترم نور چشمان و جان من است، بیان کرد: پیغمبر(ص) فرمودند، هر زمان که من، فاطمه(س) را می‌بینم یاد دشمنی دشمنان و هتک حرمت آنها به او پس از رحلتم میفتم، بعد از من دخترم همیشه غصه‌دار است.

انتهای پیام/ 70031


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا