اخبار جدید

اجرای مانور ساعت صفر زلزله در اصفهان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، علی محمدهاشمی اظهار داشت: مانور لحظه‌ای با هدف ارزیابی و پایش آمادگی نیروها و عوامل امدادی، ارائه خدمات در زمان بحران و ارتقاء توانمندی‌ نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان در زلزله فرضی صورت گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان پیش فرض این مانور را که بدون هماهنگی قبلی انجام شده بود ، وقوع زلزله‌ای با بزرگی ۲/۶ ریشتر در نزدیکی کمشچه اعلام و افزود : این زلزله فرضی ساعت ۸ صبح رخ داد و بلافاصله پس از آن تیم های ارزیاب هلال احمر برای بررسی میزان خسارت وارد منطقه شدند و همزمان تیم‌های امدادی شعب همجوار به عنوان شعب معین به محل حادثه فراخوان و اعزام شدند.

وی بررسی میزان خسارت در منطقه، امدادرسانی به افراد حادثه دیده، استفاده از تیم‌های جست و جو با کمک‌های سگ‌های زنده یاب و دستگاه‌های زنده‌یاب و … را از جمله اقداماتی دانست که در این مانور انجام شد و تاکید کرد: کارهای لازم برای شناسایی افراد زنده انجام و خدمات تریاژ و انتقال مصدومین نیز هم از طریق آمبولانس‌های هلال احمر انجام شد.

محمدهاشمی یادآور شد : همچنین اقدامات لازم برای اسکان اضطراری آسیب دیدگان فرضی در این مانور انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه در جریان این مانور جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان برخوار نیز با حضور فرماندار و دیگر مسؤولان برگزار شد، تاکید کرد : تمام اقدامات انجام شده در این مانور از سوی اعضای مدیریت بحران مطلوب ارزیابی شد.

وی خاطرنشان کرد : مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان اصفهان نیز با حضور معاون عملیات سازمان امداد و نجات و مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از طریق ارتباط تصویری با محل مانور در ارتباط بودند.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا