اخبار جدید

قرچک نیازمند توجه وزارت آموزش و پرورش و خیرین است

به گزارش خبرگزاری فارس از قرچک، بهمن خطیبی فرماندار شهرستان قرچک در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قرچک که صبح امروز پنج شنبه برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به حساسیت امور آموزش و پرورش باید از تمام ظرفیت‌ها برای ارتقای فعالیت‌های آموزشی و پرورشی استفاده شود.

وی با بیان اینکه علی‌رغم تمام کمبودها اقدامات خوبی در قرچک در حوزه آموزش و پرورش صورت گرفته است، افزود: با وجود کمبود زیرساخت‌ها و مطالبات بحق قشر فرهنگی رتبه های خوبی در حوزه آموزش و پرورش بدست آورده‌ایم، اما خدمات در حد استاندارد نیست، گرچه پیگیری ها و تلاش هایی با استفاده از ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش انجام شده است. 

فرماندار شهرستان قرچک با اشاره به اینکه تراکم دانش آموزی در قرچک بالاست، اظهار کرد: قرچک سومین شهرستان پرتراکم استان تهران است و به فراخور آن جمعیت دانش آموزی این شهرستان بالا است.

خطیبی با بیان اینکه برای مدارس فرسوده و کمبود نیروی اداری پیگیری شده است، بیان داشت: با توجه به آموزش های مجازی و وضعیت معیشتی مردم، تهیه گوشی برای برخی خانواده ها سخت شده و نیازمند توجه وزارت آموزش و پرورش و استان و خیرین به این شهرستان هستیم.

وی افزود: سند تحول بنیادین از اسناد بالادستی برای ارتقای تحصیلی دانش آموزان و ارتقای مسائل فرهنگی است و همچنین برنامه ششم توسعه و انتظارت آموزش و پرورش را پیگیر شویم.

فرماندار قرچک در پایان خطاب به شورای آموزش و پرورش، گفت: برای بازماندگان از تحصیل و کاهش آمار بی‌سوادی فعالیت ها را به زمین نگذاریم و تلاش کنیم آمار بیسوادی در شهرستان کم شود.

۱۲ مدرسه در قرچک توسط خیرین ساخته شده است

رضا داورزنی مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش مصادف با هفته شورای آموزش و پرورش است، اظهار داشت: ارزشمندترین و مترقی ترین قوانین پس از انقلاب که توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد قانون تشکیل شورای آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه این شورا حضور و مشارکت مردم و مسئولان در امر تعلیم و تربیت را نشان می دهد، افزود: توسط فرماندار قرچک بعنوان رئیس شورای آموزش و پرورش و سایر مسئولان ارشد و تعامل دستگاه ها کمکهای خوبی به آموزش و پرورش شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک خاطر نشان کرد: حوزه فعالیت آموزش و پرورش دارای اهمیت است، تعلیم و تربیت این حوزه بسیار گسترده است و جزو لاینفک زندگی اجتماعی مردم است پس می طلبد به مشکلات این نهاد اهمیت دهیم.

داورزنی با اشاره به اینکه در فضاهای آموزشی و تربیتی و ورزشی قرچک کمبود داریم، گفت: در سند تحول بنیادین، سرانه آموزشی برای هر دانش آموز ۸ متر و ۳۹ سانتی متر در نظر گرفته شده ولی در قرچک نصف این فضا را هم نداریم.

وی افزود: برای توسعه این فضاها قطعا کمکهای دولتی مکفی نیست به همین دلیل می طلبد سایر دستگاه ها و مردم مشارکت کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک اظهار کرد: استطاعت مالی مردم این شهرستان خوب نیست، پس نگاه ویژه مسئولان و خیرین به آموزش و پرورش لازم است.

داورزنی با بیان اینکه تا به امروز ۱۲ مدرسه در قرچک توسط خیرین ساخته شده است، افزود: باید مصوبات قابل اجرا در این شورا مصوب شود تا مشکلات رفع شود و آنچه رسالت همه ما یعنی تربیت نسل پویا و متدین است اتفاق بیفتد.

وی در پایان تعمیر و تجهیز کانون فرهنگی هنری ملائک را لازم و ضروری دانست.

انتهای پیام/67037


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا