اخبار جدید

اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال برای احداث پارک فرامنطقه‌ای «ولایت»

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مسعود دهبانی‌صابر ظهر امروز در جریان بازدید از روند اجرایی پروژه پارک فرامنطقه‌ای «ولایت» با بیان اینکه سهم این پارک در بودجه سال آینده این منطقه بسیار پررنگ و مهم دیده شده است اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های لازم بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال در سال آینده برای احداث این پارک در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه حفظ فضای سبز و طبیعت بکری که در این منطقه وجود دارد اولویت ما در احداث این پارک است گفت: با استفاده از نظرات کارشناسان متخصص در این زمینه کاشت گونه‌های خاصی از گیاهان مد نظر است که مقاومت‌های لازم را داشته باشند و برای آبیاری این فضای سبز که بسیار مهم و حیاتی است نیز تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اشاره به مسیر دسترسی به این پارک گفت: به دنبال آن هستیم تا هرچه سریعتر این مسیر در حوزه خدمات شهری قرار گرفته و با تعریف بسته‌های تشویقی مورد نیاز گام مهمی در توسعه جاده دسترسی این پارک فرامنطقه‌ای به شهر داشته باشیم.

وی گفت: با احداث این پارک در سال اینده امیدواریم تا شاهد توسعه مکان‌های گردشگری و تفریحی شهر همدان باشیم و رضایتمندی شهروندان از شهر همدان را هرچه بیشتر افزایش دهیم.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه پروژه پارک فرامنطقه ای ولایت با وسعتی بیش از 100 هکتار توسط شهرداری منطقه یک در حال انجام است گفت: از ماه های پیش عملیات زیرسازی جاده دسترسی و دیواره چینی در حال انجام است که شاهد پیشرفت آنها هستیم.

حسین قراباغی ادامه داد: هدف از اجرای این پروژه تهیه و احداث نیازهای اولیه برای گردشگرانی است که پا به این پارک می‌گذارند و سعی بر آن است که کمترین آسیب به طبیعت وارد شود، بارگذاری‌های صورت پذیرفته به عنوان راه دسترسی، آلاچیق، سرویس بهداشتی، نمازخانه و دیگر تاسیسات به هیچ عنوان بیش از ۵ درصد از کل فضا نخواهد بود.

وی گفت: احداث این پروژه‌ها می‌تواند باعث جهش بزرگی در سرانه فضای سبز شهروندان همدانی شود تا همشهریان بتوانند از طبیعت بکری که در این منطقه وجود دارد استفاده کنند.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه تاکنون احداث پارک‌های بزرگ و فرامنطقه‌ای در شهر همدان وجود نداشته است افزود: بیشترین اقدامات در بحث احداث بوستان‌ها و پارک‌های محلی بوده و برای اولین بار است که چنین اتفاقی در شهر همدان رخ می‌دهد.

وی افزود: مطابق نظراتی که طی بازدیدهای مختلف توسط مسئولین و نمایندگان مجلس از این پارک صورت پذیرفته است جاده ورودی که از سمت شهر به طرف این پارک وجود دارد مناسب نبوده و لازم است جاده دسترسی که هم اکنون خارج از محدوده خدمات شهری هستند به شهرداری واگذار شده تا شاهد استانداردسازی این جاده نیز باشیم.

انتهای پیام/ 3140/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا