اخبار جدید

بهره برداری از بیمارستان دولتی فردیس به 1400 موکول شد

به گزارش خبرگزاری فارس از فردیس، صبح امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، معاون توسعه مدیریت و منابع فیزیکی به همراه مدیرکل منابع فیزیکی و توسعه امور عمرانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از پروژه در حال ساخت بیمارستان 260 تخت خوابی شهرستان فردیس بازدید کردند.

محمد فتحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در حاشیه این بازدید به جمعیت 500 هزار نفری شهرستان فردیس اشاره کرد و افزود: این شهرستان با جمعیتی رو به رشد فاقد تخت بیمارستانی است و همین امر موجب بروز مشکل برای بسیاری از شهروندان فردیسی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد: مجوز ساخت این بیمارستان سال 95 اخذ  شده است و تا پایان سال 99 ساخت فضای فیزیکی انجام خواهد شد؛ در این راستا انتظار می‌رود که در سال 1400 این مجموعه به بهره‌برداری برسد. 

وی با اشاره به جزئیات این پروژه یادآور شد: متراژ زیر بنایی این پروژه حدود 21000 متر مربع است و پیشرفت فیزیکی پروژه تا کنون  65 درصد بوده است.

فتحی اظهار کرد: تلاش بر این است که این بیمارستان کاربری جنرال داشته باشد و بتوانیم تمام  تخصص‌ها را در این بیمارستان داشته باشیم. 

در ادامه این بازدید سید کامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع فیزیکی وزارت بهداشت، بیان کرد: پیشرفت و ساخت این پروژه برای ما از حساسیت ویژه ای برخوردار است چرا که این منطقه با وجود جمعیت بالا و مهاجرت پذیری زیاد فاقد تخت بیمارستانی است. ساکنین فردیس  نیازمند توجه ویژه دولت هستند.

این مقام مسؤول تصریح کرد: خوشبختانه روند انجام پروژه به خوبی پیش رفته است و تمام مسؤولین باید دست به دست هم با بهره گیری از تمام اعتبارات کشوری و استانی در جهت پیشرفت سریع پروژه همکاری کنند. 

وی افزود: تأمین سریع  تجهیزات و نیروی انسانی نیز باید در دستور کار قرار بگیرد.

گفتنی است از سال 1390 استارت احداث بیمارستان دولتی در فردیس خورده شده و تا کنون روند اجرای عملیات لاکپشتی در حرکت است؛ آذرماه سال جاری در آئین تجلیل از پرستاران نمونه البرز، استاندار اعلام کرد که این پروژه پایان سال 99 به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/ج


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا