اخبار جدید

سیستم گرمایشی مدارس سردشت نوسازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، مهر الله رخشانی‌مهر در حاشیه بازدید از مدارس سردشت اظهار داشت: سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور به تعهدات خود برای بازسازی و نوسازی مدارس شهرستان سردشت پایبند است و چندین پروژه نوسازی شامل ۵۴ کلاس درس هم اکنون در سردشت در حال اجرا هستند.

وی ادامه داد: برای تجهیز و نوسازی مدارس در شهرهای سردشت و پیرانشهر مبلغ یک میلیارد تومان کمک رسانی شده است و این کمک‌ها ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه ۳۹ درصد از کلاس‌های درس آذربایجان‌غربی و ۱۹ درصد از کلاس‌های کشور غیر استاندار است اظهار داشت:  ۵۲درصد از کلاس‌های سردشت غیر استاندارد هستند و این موضوع نشان‌دهنده نیاز مبرم شهرستان سردشت به بهسازی و نوسازی فضای آموزشی است.

کمال حسین پور بیان کرد: در ۲۵ سال گذشته هیچ کلاس درس جدیدی به فضای آموزشی شهر سردشت اضافه نشده است و بسیاری از مدارس از جمله مدارس داخل شهرهای سردشت و ربط و پژوهش سرای سردشت تخریبی هستند.

وی یادآور شد: تعداد ۱۰۲ مدرسه هنوز دارای بخاری نفتی هستند و احتمال تکرار حوادثی نظیر شین آباد در آنها زیاد است که باید سیستم گرمایشی آنها بهسازی شود.

شهرستان سردشت دارای ۲۶ مدرسه کانکسی و ۱۲ مدرسه استیجاری و ۲۵  هزاردانش آموز  و سرانه فضای آموزشی آن کمتر از یک متر است.

انتهای پیام/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا