اخبار جدید

رفع مشکلات مسکن مهر شهر جدید هشتگرد در دستورکار قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، یداله رحمانی، عضو هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور، در نشست بررسی و تعیین و تکلیف مشکلات مسکن مهر شهر جدید هشتگرد و طرح اقدام ملی مسکن، با اشاره به مشکلات متقاضیان مسکن مهر، گفت: قابل قبول نیست که متقاضیان مسکن مهر  بلاتکلیف باشند و باید با تصمیم‌های قاطع، مسکن مردم تعیین تکلیف شده و ضرورت دارد بانک ‌ها هم همکاری کنند.

رحمانی بر حل مشکل واحدهای مسکن مهر تأکید کرد و افزود: این پروژه‌ها باید هر چه سریعتر تکمیل و پروژه‌های فاقد متقاضی نیز تعیین تکلیف شوند.

وی اظهار کرد: توصیه می‌شود مدیران شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بررسی دقیق تر به صورت جدی به مشکلات حوزه مسکن مهر ورود کرده و موضوع را ساماندهی کنند.

در ادامه مسعود حق لطفی، مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد، با اشاره به تعهد احداث ۴۹ هزار و ۵۵۷ واحد مسکن مهر در شهرجدیدهشتگرد، گفت: از این تعداد تاکنون ۲۷ هزار و  ۵۰۰ واحد تحویل داده شده است.

حق لطفی گفت: از کل تعداد واحدهای مسکن مهر در شهرجدید هشتگرد ۳۵ هزار واحد متقاضی موثر دارند و ۲۶ هزار و ۵۰۰ واحد فروش اقساطی شده است.

وی افزود: از مجموع ۳۵ هزار واحد مسکونی دارای متقاضی موثر، تاکنون ۳۳ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی مرحله نازک کاری را پشت سرگذاشته و یک هزار و ۱۰۰ واحد باقی مانده است که به لطف خداوند متعال تا پایان سال جاری مرحله نازک کاری آنها نیز به اتمام می‌رسد.

دو هزار و 500 واحد مسکن مهر شهر جدید هشتگرد عارضه‌دار هستند

این مقام مسؤول تصریح کرد: از مجموع واحدهای مسکن مهر این شهر، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی عارضه دار هستند که ۷۵۰ واحد دارای مشکل حقوقی و یک هزار و ۵۲۰ واحد زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مابقی نیز دچار اختلاف با تعاونی‌های مسکن هستند که در حال پیگیری رفع این معضلات از مراجع ذیصلاح هستیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد با اشاره به تعداد ثبت‌نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن در شهرجدید هشتگرد، گفت: تاکنون از ۲۸هزار و ۲۱۶ نفر متقاضی ثبت نام کننده ۲۳ هزار و ۱۶۹ نفر انصراف یا رد درخواست و در نتیجه حذف شده اند و حدود ۵ هزار و ۴۷ نفر آنها تاکنون واجد شرایط شناخته شده‌اند که باید این افراد مدارک خود را تکمیل و پس از افتتاح حساب نسبت به واریز آورده اعلامی اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴ هزار و ۵۰۲ نفر به بانک معرفی شدند عنوان کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۸۸۸ نفر واریز اولیه وجه را انجام دادند که چیزی در حدود یکهزار و۲۷۱ میلیارد ریال بوده است.

انتهای پیام/ج


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا