اخبار جدید

رصد فعالیت دفاتر پیشخوان دولت/ زنجان 36 بیمار کرونایی بستری در بخش‌های ویژه دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمدرضا صائینی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تاکید بر فعالیت مستمر بازرسان بهداشتی در 165 تیم پایش تشکیل شده در سطح استان اظهار کرد: این بازرسان، امور مربوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به صورت مرتب رصد و گزارش مورد نظر توسط رئیس دانشگاه در جلسات ستاد ارائه می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با ابراز نگرانی از عادی انگاری وضعیت کرونا با توجه به پایین آمدن آمار مبتلایان گفت: همه باید متوجه باشیم، که اگر مراقبت نکنیم وضعیت به وضعیت خطرناک قبل برخواهد گشت که البته همه ضرر خواهند کرد.

وی با اشاره به تغییرات انجام شده در رنگ‌بندی وضعیت شهرها به لحاظ شیوع ویروس کرونا گفت: با اضافه شدن رنگ آبی به مجموع رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد و سفید، پروتکل‌های مربوط به فعالیت اصناف هم تغییر خواهد کرد که به محض ابلاغ اطلاع‌رسانی خواهد شد ولی در شرایط فعلی که اغلب شهرها زرد هستند مکان‌هایی مانند تالارهای پذیرایی اجازه فعالیت ندارند.

صائینی با تاکید بر ادامه اجرای منع تردد در ساعات بین 21 تا چهار گفت: تردد در بین شهرهای دارنده وضعیت زرد منعی ندارد که اغلب شهرهای استان در این وضعیت قرار دارند و این قانون در بین همه استان‌ها هم صدق می‌کند.

رئیس مرکز بهداشت استان زنجان به متفاوت بودن علائم ویروس کرونا در افراد افزود: علائم ویروس جهش یافته هم تغییری نکرده است ولی گویا قدرت انتقال ویروس افزایش یافته است.

وی با تاکید بر ادامه اقدامات پیشگیرانه در مورد کرونا گفت: این اقدامات در مورد مسافران خارج از کشور هم با وسواس بیشتر پیگیری می‌شود.

صائینی بیشترین سن درگیر با ویروس کرونا را میانسالان اعلام کرد و افزود: میزان مرگ و میر نسبت به دوره پیک، کاهش 11 برابری داشته که نتیجه اقدامات انجام شده در طرح کرونا از جمله طرح شهید سلیمانی، قرنطینه و رصد سالمندان دارای بیماری زمینه‌ای است که این موفقیت مرهون همکاری مردم است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با تاکید بر دقت بر امور فعالیت دفاتر پیشخوان دولت گفت: هر چند رعایت پروتکل‌ها در این مراکز خوب است، ولی تعیین زمان برای دریافت کد سجام واقعا موجب ایجاد مشکل شده بود که اقداماتی از جمله افزایش زمان پیش‌بینی شده برای دریافت این کد در این راستا انجام شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد تعداد بیماران بستری شده در تخت‌های آی سی یو با بیان اینکه استان بیمار در صف آی سی یو ندارد، گفت: بیماران بستری شده در این بخش در حال حاضر 36 نفر است که 13 نفر از این تعداد بدحال هستند، که هفت نفر از آن‌ها تست مثبت کرونا هستند.

انتهای پیام/73004/ق


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا