اخبار جدید

اجرای تئاتر در اردبیل با رعایت موازین بهداشتی آغاز می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عبدالله بحرالعلومی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی روزهای آینده با هماهنگی لازم با ستاد کرونا و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، اجرای تئاتر در سالن اصلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل و مجتمع‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌های استان با ۳۰ درصد ظرفیت سالن‌ها آغاز خواهد شد.

وی افزود: اجرای تئاتر با توجه به شرایط فعالیت‌ها در وضعیت زرد و آبی که از سوی ستاد کرونا اعلام شده، تدارکات دیده می‌شود و فقط در سالن‌های اعلام شده اجرا می‌گردد و در صورت تغییر وضعیت کرونا، تابع ضوابط اعلامی خواهد بود.

تئاتر بیشترین آسیب را از کرونا دیده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا هنر تئاتر در میان هنرها و کسب‌وکارهای دیگر، بیشترین آسیب را دیده است و نیازمند توجه ویژه است.

بحرالعلومی بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هیچ اجرای تئاتری برای تماشاگران بر روی صحنه نرفته و حتی جشنواره تئاتر استانی نیز بدون تماشاگر و با اکران فیلم نمایش‌ها برگزار گردید.

وی گفت: همچنین رویداد جشنواره تئاتر جنوب استان اردبیل در خلخال نیز بدون تماشاگر و صرفاً برای داوران و گروه‌ها برگزار شد و کارهای ارزشمندی در این جشنواره‌ها تولید شده و آماده اجرا برای مخاطبان هستند.

– انتهای پیام/۳۴۶۳/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا