اخبار جدید

عودت یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال به مالباختگان در رسیدگی به جرایم سایبری

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک سردار حسن مفخمی شهرستانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شگردهای جدید کلاهبرداران در فضای مجازی بیان داشت: در هفته‌ی جاری پرونده‌های متعددی با شگردهای جدید به پایگاه پلیس فتا استان واصل شد که ۶ فقره از این پرونده‌ها با عودت مبالغی بالغ بر یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال به نتیجه رسیده‌اند.
 
وی افزود: در دو فقره از این پرونده ها، یکی از شکات پس از مراجعه به درگاه‌های جعلی بانک مبلغ ۴۴۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش به صورت اینترنتی و غیرمجاز برداشت شده و شاکی دیگر با اعتماد بی جا مبلغ ۷۷۰ میلیون ریال را به‌حساب کلاهبرداران چرب زبان اینترنتی واریز کرده بود که هر دو پرونده با اقدام به‌موقع کارشناسان پلیس فتا استان به نتیجه رسیده و وجوه به‌حساب شکات عودت شده است.
 
فرمانده انتظامی استان مرکزی عنوان داشت: با عنایت به گستردگی فضای مجازی و وجود روش‌ها و شگردهای مجرمانه‌ای که هرروز قربانیان زیادی را در دام کلاهبرداران و سارقان اینترنتی اسیر می‌کند، شهروندان باید قبل از هرگونه اقدام در این فضای گسترده ، از عواقب و خطرات آن آگاهی کامل داشته باشند.

مفخمی شهرستانی تصریح کرد: در خصوص پرونده‌های کلاهبرداری و برداشت اینترنتی که پس از طرح شکایت به پلیس فتا استان واصل می‌شود، اقدامات به‌ موقع کارشناسان این پلیس می‌تواند از فعالیت و انتقال وجوه برداشت شده توسط مجرمین جلوگیری کرده و با انسداد وجوه در حساب‌های بانکی، زمینه‌ساز احقاق حق شهروندان شود.
 
وی تصریح کرد: مؤثرترین روش در جهت پیشگیری از جرائم اینترنتی،دقت در انجام تراکنش‌ها و عدم اعتماد به افراد در فضای مجازی می‌باشد و شهروندان باید با افزایش آگاهی خود در زمینه فضای مجازی حاشیه‌ی امنی برای سرمایه‌های خود ایجاد کنند.

انتهای پیام/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا