اخبار جدید

شناسایی 3 مورد مثبت به کرونا از اتباع پاکستانی در مرز میرجاوه/ به مبتلایان اجازه ورود داده نشد

مصطفی احمدی مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: در طی 3 هفته اخیر 550 نفر از اتباع پاکستانی در مرز میرجاوه مورد غربالگری سلامت قرار گرفتند که در مجموع 3 بیمار کووید 19 شناسایی شدند.  

مقدم مدیر شبکه بهداشت و درمان میرجاوه افزود: تیم های مراقبتی ما در پایگاههای سلامت و  مراقبت مرزی میرجاوه بصورت شبانه روزی از سلامت شهروندان و هم استانی های عزیز صیانت می کنند، خاطرنشان کرد: در طی 3 هفته اخیر با باز شدن مرزها  بیش از 550 نفر از اتباع پاکستانی که قصد ورود به کشور را داشته اند در مرز میرجاوه مورد غربالگری قرار گرفته اند و آموزش های لازم به آنان ارائه شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای بحران کرونا تا کنون در سطح شهرستان میرجاوه  79 مورد مثبت آزمایشگاهی شناسایی شده اند و خدمات درمانی در بیمارستان به آنان ارائه شده است و از این تعداد علی رغم ارائه خدمات در بیمارستان تعداد 9 نفر جان خود را از دست داده اند.

احمدی مقدم نقش ریش سفیدان و بزرگان طوایف را در پیشبرد برنامه های پیشگیرانه کرونا بسیار ارزشمند عنوان کرد و افزود: در بحران کرونا مسئولین شهرستان، بسیجیان، و ریش سفیدان با تعامل خوبی در کنار ما بودند و بزرگان طوایف و ریش سفیدان 4 نقاهتگاه روستایی جون آباد، تمین، لادیز و ریگ ملک را در اختیار ما گذاشته اند.

وی با بیان این نکته که  مراقبت در منزل از بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا در شهرستان میرجاوه همچنان استمرار دارد اظهار داشت: 30 درصد از بیماران مبتلا به کووید 19 در شهرستان دارای بیماری زمینه ای بوده اند.

شایان ذکر است: در بیمارستان دارالشفاء میرجاوه در طی بحران کرونا خدمات مطلوبی به بیماران مشکوک و مبتلا ارائه شده است.

انتهای پیام/3139


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا