اخبار جدید

پرداخت 10 میلیارد ریال تسهیلات گردشگری در زنجان/ موزه‌ها بازگشایی شد

امیر ارجمند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز مختلف خسارات جبران ناپذیری به مراکز گردشگری زد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه از زمان شیوع کرونا تاکنون به تاسیسات گردشگری استان خسارت وارد شده است، اضافه کرد: ثبت نام تسهیلات برای فعالان و شاغلان در حوزه‌های گردشگری، صنایع دستی و کسب وکارهای مرتبط با این بخش‌ها که از بیماری کرونا دچار آسیب شده‌اند، تمدید شده است.

وی با اشاره به تنفس ‌6 ماهه برای بازپرداخت این تسهیلات، اضافه کرد: تمامی کسب‌ و کارهای گردشگری با توجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره با پیش‌شرط ثبت‌نام در سامانه‌های اعلام شده، می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در همین راستا تسهیلات به فعالین و شاغلین در حوزه‌های گردشگری، صنایع دستی و کسب وکارهای مرتبط با این بخش‌ها که از بیماری کرونا دچار آسیب شده‌اند تا پایان دی‌ماه ۱۳۹۹ در سامانه کارا تمدید شده است.

ارجمند بیان کرد: امسال ۱۰ میلیارد و ۳۴۴ میلیون ریال به تأسیسات گردشگری استان پرداخت شد و تعدادی هم در دست اقدام است.

وی در ادامه به زرد شدن شرایط کرونایی استان زنجان اشاره کرد و افزود: به همین علت موزه‌های استان زنجان دوباره بازگشایی شده است.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان تصریح کرد: بازگشایی مجدد موزه‌های مورد حمایت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام شده است.

وی گفت: موزه‌های بازگشایی شده شامل موزه باستان شناسی و مردان نمکی در عمارت ذوالفقاری، موزه مردم شناسی واقع در بنای تاریخی رختشویخانه در شهر زنجان و موزه پیر احمد در شهر ابهر، گنبد و موزه سلطانیه و غارکتله خور در شهرستان خدابنده  است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان همچنین از بازگشایی مجتمع‌های خدمات رفاهی نیز خبر داد و افزود: خدمات حضوری به گردشگران در مجتمع‌های خدمات رفاهی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال انجام است.

انتهای پیام/73005/ق


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا