اخبار جدید

آزادشهر را با ترویج فرهنگ قرآنی به «پایتخت قرآن» تبدیل کنیم

مریم رجنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان با موضوع برگزاری آزمون قرآن و عترت اظهار کرد: آزمون سراسری قرآن و عترت امسال در سه گروه امتحانی و ۱۴ رشته در حوزه ترجمه مفاهیم قرآن، معارف اهل بیت و حفظ قران کریم در هفته اول اسفند ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: ثبت‌نام در تمامی رشته‌های آزمون برای همه داوطلبان بدون محدودیت سنی آزاد بوده و هر داوطلب می‌تواند در تمامی رشته‌ها به‌جز حفظ قرآن کریم و حداکثر در ۶ رشته شرکت کند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آزادشهر با اشاره به کسب رتبه‌های برتر شهرستان در اجلاسیه سراسری نماز خاطرنشان کرد: همانطور که این شهرستان در اجلاسیه نماز 15 رتبه کشوری را کسب کرده و تنها شهرستانی بود که در کشور چندین رتبه را کسب کرد می‌تواند در این آزمون نیز موفقیت‌های زیادی را کسب کند.
وی بیان کرد: تلاش داریم با توجه به مذهبی بودن مردم شهرستان و توجه آنها برای یادگیری فرزندانشان به قرآن بتوانیم این شهرستان را به عنوان «پایتخت قرآن» در کشور معرفی کنیم.
رجنی گفت: تاکنون ۶۰ نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان مهلت ثبت‌نام این تعداد به یک‌هزار نفر افزایش یابد.
وی ابراز کرد: از رسانه و خبرنگاران تقاضا داریم تا در روزهای باقیمانده ثبت‌نام در این آزمون برای ترویج و ترغیب مردم برای شرکت همکاری لازم را داشته باشند.
فرماندار شهرستان آزادشهر نیز در این خصوص به خبرنگار فارس اظهار کرد: با توجه به مبلغ 5 هزار تومانی در هنگام ثبت‌نام و عدم توانایی مالی برخی مردم برای ثبت‌نام رایزنی لازم با شهرداری و خیرین شهرستان برای تقبل مبلغ هزینه یک‌هزار نفر در این آزمون انجام شده است.
سیدرسول حسینی گفت: شرکت در این آزمون ظرفیت و بستر خوبی برای نوجوانان و جوانان در مسیر ترویج فرهنگ قرآنی بوده و انتظار می‌رود خانواده‌ها در این مسیر با ما همکاری کنند.
وی تصریح کرد: شهرستان آزادشهر ظرفیت خوبی در داشتن افرادی مانند مکبر، موذن، قاری و حافظ دارد اما متاسفانه هیچ بانک اطلاعاتی برای جمع‌آوری اطلاعات لازم در این حوزه‌ها وجود ندارد.
انتهای پیام/2307


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا