اخبار جدید

اهمیت بازسازی مردمی عتبات عالیات در ارتقای معنوی جامعه

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بهروز ندایی عصر امروز در جلسه هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به تاثیر ارزش‌های دینی و مذهبی در رشد و بلوغ اجتماعی، حضور و مشارکت مردم استان اردبیل و کشور در امر بازسازی عتبات خودجوش بوده و این امر در ارتقای معنوی جامعه با اهمیت است.

وی افزود: تلاش برای بازسازی حرم مطهر ائمه اطهار(ع) نشانگر نهادینه بودن فرهنگ عشق و علاقه به اهل بیت(ع) در بین مردم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل به سابقه استان در زمینه ارادت به اهل بیت(ع) به لحاظ مادی و معنوی اشاره کرد و ادامه داد: مشارکت اهالی استان اردبیل در بازسازی عتبات عالیات نمونه‌ای بارز از این ادعا است.

ندایی ادامه تقویت مشارکت مردم در بازسازی عتبات عالیات را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: لازم است با اطلاع‌رسانی اقدامات انجام گرفته در عتبات عالیات توسط کمک‌های مردمی استان اردبیل، این فرهنگ بیش از پیش تقویت شود.

مشارکت مطلوب مردم اردبیل در بازسازی عتبات عالیات

اسفندیار هوشیار، رئیس ستاد عتبات و عالیات استان اردبیل نیز در این جلسه مشارکت مردم استان در بازسازی عتبات عالیات در سال‌های گذشته را یادآور شد و گقت: خواستار همکاری دستگاه‌های فرهنگی و مذهبی برای ترویج فرهنگ مشارکت در بازسازی عتبات در استان اردبیل هستیم.

وی افزود: بازسازی عتبات عالیات با هدف حفظ ارزش‌های اسلامی و مذهبی انجام شده و اهالی استان اردبیل در این خصوص از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند.

رئیس ستاد عتبات و عالیات استان اردبیل بیان کرد: با این‌که وضعیت اقتصادی کشور و استان مطلوب نیست، ولی اهالی استان اردبیل به‌خاطر ارادت قلبی به اهل بیت(ع) در این امر مشارکت کرده‌اند.

وی گفت: لازم است با تبیین اهمیت توجه به بازسازی عتبات عالیات از سوی افراد تاثیرگذار فرهنگی و اجتماعی، مشارکت‌ها در این خصوص بیشتر شود.

– انتهای پیام/۳۴۶۳/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا