اخبار جدید

واکنش امام جمعه اندیشه به حواشی شهرداری/ اشرافی‌گری با پول بیت‌المال خیانت است/ رسانه‌های پولی شهریار ماهیت رسانه را خدشه‌دار می‌کنند

حجت الاسلام والمسلمین حسن بابائیان امام جمعه شهر اندیشه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اندیشه در خصوص موضوع حواشی شهرداری اندیشه اظهار داشت: نگاه ماه هیچ‌گاه نگاه اشرافی‌گری نیست و در نظام جمهوری اسلامی که خون هزاران شهید بر زمین ریخته شده است اگر ما با ندانم‌کاری‌ها دل مردم را بلرزانیم، خیانت کرده‌ایم.

وی افزود: اگر امام جمعه یا هر مسوولی به سمت اشرافی‌گری برود گناه نابخشودنی مرتکب شده است و ما بایستی راه ساده‌زیستی را دنبال کنیم و خود بنده نیز ساختمان دو طبقه دراختیار ستاد نماز جمعه را تحویل شهرداری داده و گفتم که یک ساختمان یک طبقه کافی بوده و در دفتر بنده نیز تمام سعی ما بر ساده‌زیستی به تبعیت از رهبری انقلاب است.

امام جمعه شهر اندیشه بیان داشت: دل مردم بایستی به نظام جمهوری اسلامی گرم نگه‌داشته شود و تمام مسوولین بایستی این چنین باشند و اشرافی گری یعنی اسراف و تبذیر که هر دو این‌ها مضمون آیات قرآن و روایات ائمه طاهرین است.

بابائیان گفت: نه در زمان کرونا که امروز قدری به لحاظ معیشتی دچار مشکل شده‌اند بلکه در هیچ زمانی نباید اشرافی‌گری کنیم و اشرافی‌گری موجب حرکت جامعه به سمت مصرف شده و جامعه مصرف‌گرا دچار انواع معضلات و مشکلات است که نمی‌تواند خود را اداره کند.

وی ادامه داد: بایستی برای عاقبت بخیری میانه‌روی را پیش بگیریم و مسؤولان به ویژه ساده‌زیستی را مشی زندگی خود قرار دهند که حداقل اثر آن این است که فرزندان آن‌ها فردا آقازاده بدون منفعت برای جامعه نخواهند شد.

امام جمعه اندیشه خاطرنشان کرد: اغلب آقازاده‌هایی که مورد انحطاط فکری و اخلاقی قرار گرفتند، پدرانشان اشرافی‌گری داشتند و بچه‌ها را گرفتار اسراف گرایی کردند که تمام این‌ها خطر است و برای سعادتمندی مشی امیرالمومنین (ع) در صدر اسلام و مشی فعلی رهبری معظم انقلاب بهترین مسیر است.

مردم شهرستان شهریار از جهات متفاوت مظلوم واقع شده‌اند 

بابائیان گفت: مردم شهرستان شهریار از جهات متفاوت مظلوم واقع شده‌اند و مردم شهریار متدین، خداجو و انقلابی هستند که این حرف بنده با شهدای این شهرستان به اثبات می‌رسد و وجه دیگر جانبازان شهرستان و وجه بعدی وجود مساجد، حسینیه‌ها و تکایای شهرستان هستند که نشان از ایمان، تقوا و دلدادگی مردم به اسلام است.

وی ادامه داد: در تشییع جنازه شهید ابراهیمی پس از وقایع آبان ۹۸، حضور بی‌سابقه مردم در این مراسم بیانگر ایمان و اخلاص این مردم است و حال در این میان تعدادی نیز شیطنت‌های می‌کنند.

امام جمعه اندیشه خاطرنشان کرد: گاهی در فیلم‌های پخش شده از سوی سیما نیز باغات شهریار به طرزی نشان داده می‌شود که ظلم به این مردم است و خوبی‌های مردم را جار نمی‌زنیم اما اگر اتفاقی در یک باغی افتاده است در فیلم‌ها نیز پخش می‌شود که به واقع و خارج از شعار نامهربانی با مردم شهریار است.

بابائیان گفت: حال که اینچنین است جا دارد تمام مسوولین شهرستان چون مردم به ما احترام گذاشته و اعتماد کرده و به ما رجوع می‌کنند ما نیز بایستی این رجوع مردم را بزرگ بنهیم حال اگر مسؤولی در هر سمتی به سمت تجمل‌گرایی با پول بیت‌المال برود اعتماد مردم زائل می‌شود.

وی ادامه داد: آقایان مسؤول اگر ما تخلفی کنیم و به سمت اشرافی‌گری برویم بسیاری از جوانان از دین بر می‌گردند و آن تاسی از رفتار ما به عنوان مسؤول جمهوری اسلامی است و آقای مسوول، آقای امام جمعه، آقای شهردار، فرماندار، آقای نماینده باید بدانیم که به پای هر صندلی ۷۲ شهید خون داده‌اند که این خیانت به دین است.

امام جمعه اندیشه اضافه کرد: همه ما مسوولین باید به هوش باشیم که با اشرافی گری به دین مردم ضربه نزنیم و حواسمان باشد که مردم را از دین، قرآن، مکتب اهل بیت و ولایت فقیه بیزار نکنیم و مبادا خون شهیدان به واسطه خوشگذرانی یک فرد از بین برود.

لابی‌گری و رانت‌خواری مسؤولان بلای جان شهرهای حاشیه پایتخت/ رسانه‌های پولی شهریار ماهیت رسانه را خدشه‌دار می‌کنند

بابائیان گفت: یکی از مباحثی که باعث این قبیل مشکلات در حاشیه تهران به ویژه غرب تهران با تراکم جمعیتی بالا می‌شود، مسوولین رده بالا استان و وزارت کشور هستند که با لابی‌گری‌‌ها و رانتخواری‌ها افرادی که صلاحیت نشستن بر صندلی مسوولیت ندارند را در این سمت‌ها قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: متاسفانه رانت‌خواری و لابی‌گری مشاهده می‌شود و این دیدن‌ها چه معجزاتی نیز دارد که گاهی آقایی که به درد پایین‌ترین مسوولیت هم نمی‌خورد به او یک مسوولیت و جایگاه مهم واگذار می‌شود.

امام جمعه اندیشه با انتقاد از این رویه اذعان داشت: در بعضی از شهرستان‌ها حضرات مسوولین استان می‌دانند که این شخص در این جایگاه ‌که جایگاه بزرگ سیاسی و شخصیت اول شهرستان می‌شود اما چون فامیل فلان شخصیت است سفارش اکید می‌شود که شخصیت لایق بر سرکار را با شخصیت موردنظر ما جابه‌جا شود.

بابائیان گفت: همین لابی‌گری غلط موجب مشاهده اشرافی‌گری می‌شود و از مهم‌ترین معضلات این است که اگر بناست یک فرد شایسته و کاری را برداشته شود، لااقل بایستی یک فرد هم‌طراز جایگزین شود اما می‌بینیم که یک فرد کاری برداشته شده و یک شخص ناکارآمد جایگزین می‌شود.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها تصریح کرد: گاهی در شهرستان شهریار مشاهده می‌شود که فلان رسانه در فضای مجازی پولی از شخصی می‌گیرد و مطلبی را منتشر می‌کند که ماهیت رسانه را خدشه‌دار می‌کند.

انتهای پیام/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا