اخبار جدید

ورزشگاه 6 هزار نفری انقلاب کرج سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری فارس از فردیس، مجتبی جانعلی، مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست ستادساماندهی امور جوانان شهرستان فردیس که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به فقر سرانه‌های ورزشی در استان، گفت: تلاش می‌کنیم با  تکمیل پروژه‌های ناتمام به افزایش سرانه‌های ورزشی کمک کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز افزود: در این راستا با حمایت وزیر ورزش و جوانان ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مجموعه ورزشی ۶ هزار نفری انقلاب استان در نظر گرفته شده و مناقصه آن نیز برگزار شده است. این مجموعه تا کنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تلاش می‌کنیم این  پروژه را تا‌ پیش از پایان این دوره دولت، به بهره برداری برسانیم.

جانعلی در ادامه به ضعف تخصیص و جذب اعتبارات پروژه‌های ورزشی شهرستان فردیس اشاره کرد و گفت: اعتبار پروژه خانه جوان در فردیس ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی است که از این میزان تا کنون ۶۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته و پیشرفت ۵۵ درصدی دارد که امیدواریم با حمایت فرماندار فردیس و تخصیص و جذب ۳ میلیارد اعتبار باقیمانده، بتوانیم خانه ورزش فردیس را تا پیش از پایان دولت به اتمام برسانیم.

وی همچنین حمایت فرماندار و دستگاه‌های خدمات رسان در خصوص تامین انشعاب و راه اندازی استخر شهرک وحدت را خواستار شد و افزود: این استخر در سال‌های گذشته افتتاح شده اما به دلیل نداشتن انشعاب به بهره برداری نرسیده و مورد استفاده مردم قرار نگرفته است.

این مقام مسؤول ادامه داد: امیدواریم ادارات خدمات رسان با دریافت مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان که از سوی اداره کل ورزش به عنوان پیش پرداخت تامین می‌شود، انشعابات مورد نیاز این مکان را وصل کنند و مابقی مبلغ انشعابات را نیز به صورت اقساطی در سال آتی از اداره ورزش دریافت کنند تا این مکان در اسرع وقت در دسترس عموم قرار گیرد. 

مدیرکل ورزش و جوانان البرز با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین در توسعه سرانه‌های ورزشی استان، بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور استفاده از ظرفیت خیرین را مد نظر داریم که در این راستا انجمن خیرین ورزشی در استان تشکیل شده است. 

وی اضافه کرد: در راستای توسعه سرانه‌های ورزشی از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد مجموعه‌های ورزشی استقبال می‌کنیم و در خصوص اخذ موافقت اصولی و تسهیلات قابل ارائه همکاری لازم را با بخش خصوصی خواهیم داشت. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز افزود: البرز با ۵۰ سانتی‌متر سرانه ورزشی، دارای کمترین سرانه ورزشی در سطح کشور است و میزان فضاهای ورزشی روباز و سرپوشیده مربوط به اداره کل ورزش و جوانان البرز ۷ درصد است که نسبت به استاندار های لازم بسیار ضعیف است. 

این مقام مسؤول در خصوص برنامه‌ها و اقدامات اداره کل  ورزش و جوانان در حوزه ساماندهی امور جوانان، یادآور شد: در این راستا از طرح‌هایی که در حوزه اشتغال، کار آفرینی، ازدواج و سایر امور مرتبط به حوزه جوانان ارائه شود استقبال می‌کنیم و تامین اعتبار آن در شورای داوری وزارت ورزش مطرح و پیگیری می‌شود. 

وی افزود: همچنین در حوزه برگزاری کارگاه‌های ازدواج به مبلغ یک میلیارد تومان با بانک کارآفرینی قرارداد داریم که برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی ازدواج به صورت رایگان برای زوج‌های جوان اقدام می‌شود.

انتهای پیام/ج


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا