اخبار جدید

نوروزی: شرکت‌های چند ملیتی داروسازی به دنبال کسب سود هستند نه سلامت مردم

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: در ارتباط با تأمین نیاز کشور در حوزه واکسن کرونا ما باید به توان داخلی تکیه داشته باشیم و بدانیم آمریکا و دیگر کشورهایی که تا همین چند روز قبل با ما دشمنی داشتند نمی‌خواهند برای سلامت ملت ایران به ما واکسن بدهند.

وی افزود: آمریکا دارایی‌های ما را بلوکه کرده، اشخاص حقیقی و  حقوقی ما را تحریم کرده و حتی اجازه فروش داروهای بیماران خاص به ایران را هم نمی‌دهد، چگونه ممکن است چنین کشوری بخواهد واکسن کرونا را در اختیار ما قرار دهد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا نمی‌خواهد به ما واکسن بدهد، بلکه می‌خواهد واکسنش را روی ما آزمایش کند و ما نباید فریب هم آمریکا و هم غرب را در این مسأله بخوریم.

نوروزی خاطرنشان کرد: ما تجربه فروش خون‌های آلوده توسط فرانسه به کشورمان را داریم و این تجربه تلخ به ما ثابت می‌کند که غرب به ویژه در حوزه دارویی قابل اعتماد نیست.

وی افزود: تست واکسن کرونای تولیدشده در ایران در مرحله انسانی است و تاکنون هیچ عوارضی نداشته و ان‌شاءالله پس از این کار تولید آن در سطح گسترده را نیز شروع خواهیم کرد. وقتی ما قادر به تولید واکسن در داخل هستیم چه دلیلی دارد بخواهیم آن را از خارج تأمین کنیم.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از سوی دیگر باید بدانیم که شرکت‌های چند ملیتی داروسازی که در آمریکا به ثبت رسیده و آمریکایی‌ها بر آن سلطه دارند تنها به فکر سود و منافع مادی خود هستند و هیچ گاه سلامت انسان‌ها چه در ایران و چه در دیگر کشورها مدنظرشان نیست.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا