اخبار جدید

نوآوری قاضی ارومیه‌ای/ وقتی خدمت به مردم جایگزین مجازات حبس می‌شود

محسن مرادی اوجقاز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: اشخاصی را که اتهام آن‌ها تهدید علیه بهداشت عمومی بوده و یا سایر جرایمی که با توجه به رضایت مرتکب، امکان خدمات‌رسانی به جامعه است به عنوان جایگزین زندان در نظر گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: این متهمین به عنوان سفیر سلامت، برای توزیع مواد ضدعفونی کننده و ماسک در مناطق مهم شهر و یا به مددجویان زندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، تامین هزینه جمع آوری زباله‌های افراد کرونایی، همکاری با گروه‌های خدمات‌رسانی به افراد کرونایی و شرکت در طرح‌های مبارزه با بیماری کرونا برای آموزش همگانی و تهیه بسته معیشتی برای افراد کرونایی ملزم می‌شوند.

رئیس شعبه ۱۱۹دادگاه کیفری ۲ارومیه خاطرنشان کرد: این احکام جایگزین زندان و شلاق بوده و متهمین زیر نظر اداره بهداشت و سازمان زندان یا کمیته امداد امام خمینی(ره) نسبت به تامین وسایل مزبور و یا همکاری با گروه‌های خدمات‌رسانی به افراد کرونایی اقدام می‌کنند.

خاطرنشان می‌شود محسن مرادی اوجقاز رییس شعبه دادگاه کیفری ۲شعبه ۱۱۹مجتمع شهید بهشتی ارومیه که برای سه سال متوالی رتبه برتر کشوری را در صدور احکام جایگزین کسب کرده‌ است و به انجام خدمات اجتماعی، رایگان و اجتماع محور را برای احکامی که قابلیت دارند، صادر می‌کند.

انتهای پیام/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا