اخبار جدید

منوط کردن دفاع دانشجو به «نوشتن مقاله و انتشار آن» یک رویه غلط بود

احمد نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس درباره رأی دیوان عدالت اداری و حذف شرط چاپ مقاله در نشریات علمی برای دفاع از رساله دکتری، اظهار کرد: رأی دیوات عدالت اداری، رأی درستی است. 

وی افزود: اساساً منوط کردن دفاع دانشجو به نوشتن مقاله، انتشار و چاپ، یک رویه غلط بوده است. به نظر بنده، رأی دیوان عدالت اداری بسیار درست و به جاست. 

نادری گفت: متأسفانه برخی از همکاران دانشگاهی در زمینه مقاله نویسی فعالیتی ندارند و چون نظام ارتقای اساتید بیشتر بر پایه پژوهش‌های مقاله محور است؛ لذا این یک راه خوبی بوده تا اساتیدی که کمتر کار می‌کردند از این فرصت برای ارتقاء خود استفاده کنند. 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متأسفانه مجلات به شیوه‌ای فعالیت می‌کنند که اول نام اساتید در آن درج می‌شود و در آیین‌نامه‌ها هم آمده که باید نویسنده نام استاد را به عنوان مسؤول قرار دهد که این موضوع فرصتی برای اساتید ایجاد می‌کرد که کمتر کار پژوهشی انجام دهند و راحت‌تر ارتقاء پیدا کنند. 

وی تأکید کرد: رأی دیوان عدالت اداری باعث می‌شود جلوی کم‌کاری برخی از اساتید گرفته شود؛ لذا از رأی دیوان عدالت اداری دفاع می‌کنم.

انتهای پیام/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا