اخبار جدید

برپایی نمایشگاه ظرفیت‌های ری در سال ۱۴۰۰

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرری، حسن خلیل‌آبادی رئیس شورای اسلامی شهرستان ری عصر امروز در پنجاه و پنجمین جلسه این شورا با اشاره به لزوم بررسی و هم‌اندیشی شوراها در راستای توسعه پایدار گردشگری، فرصت‌ها و تهدیدها اظهار کرد: شهرری با توجه به ظرفیت‌های فراوان در زمینه میراث فرهنگی باید به عنوان مقصدی برای گردشگران تبدیل شود زیرا دارای ظرفیت‌های تاریخی، مذهبی و صنایع دستی بسیاری است.

وی با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۰ حوزه‌های گردشگری و ظرفیت ری را باید به منصه ظهور بگذاریم، گفت: میراث فرهنگی باید در زمینه معرفی ظرفیت‌های گردشگری به گونه‌ای عمل کند که سرمایه گذاران این حوزه برای حضور و فعالیت در شهرستان ری ترغیب شوند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: در حال حاضر ورود سرمایه‌گذاران به ری با سابقه تمدن ۸ هزار ساله و ظرفیت‌ها و آثار باستانی متعدد اغلب برای اقدامات صنعتی و کشاورزی است.

خلیل آبادی تصریح کرد: در سال‌های اخیر ورود کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در ری برای انجام فعالیت‌های دامداری یا تفکیک زباله و به طور کلی مشاغل مزاحم و آلاینده بوده لذا انتظار می‌رود اداره میراث فرهنگی با معرفی و بیان بسته‌های تشویقی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری مقدمات توسعه این بخش را فراهم کند.

وی در ادامه با تأکید بر اختصاص نیروی انسانی فعال در زمینه گردشگری در شهرها و بخش‌های شهرستان ری بیان کرد: شهرداری‌ها و بخشداری‌های شهرستان ری یک کارشناس گردشگری و میراث فرهنگی برای همکاری با اداره میراث فرهنگی شهرستان ری تعیین کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر ایجاد نمایشگاه ظرفیت‌های ری در سال ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: نمایشگاه همه جانبه ری در سال ۱۴۰۰ با همکاری اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و شهرداری‌ها ‌به منظور معرفی تمامی ظرفیت‌های شهرری در محوطه امام زاده عبدالله(ع) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲/پ/س


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا