اخبار جدید

فارس من| صدای کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر بلند شد/ اعتراض به میزان حقوق

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، تعدادی از مخاطبان خبرگزاری فارس سوژه ای با عنوان « افزایش حقوق کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر اعمال شود » در سامانه فارس من به ثبت رساندند و خواستار پیگیری این موضوع از سوی خبرنگاران فارس شدند.

مخاطبان فارس من با طرح این سؤال که چرا حقوق کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر افزایش نیافته است، عنوان کرده‌اند: با توجه به اینکه سازمان انرژی اتمی بخشی از بدنه دولت می‌باشد و از قوانین مصوب دولت نیز پیروی می‌کند، چرا با وجود اینکه تقریبا تمام سازمان‌ها و ادارات زیرمجموعه دولت بر اساس قانون فصل دهم، افزایش ۵۰ درصدی امتیازات را در حقوق کارمندان خود اعمال کرده‌اند، ولی کارمندان زیرمجموعه نیروگاه اتمی از این حق محروم بوده‌اند؟

اختلاف حقوق چندین برابری مدیران با کارکنان

یکی دیگر از مخاطبان نیز چنین می‌گوید: چرا مسؤولین بازرسی به نیروگاه اتمی بوشهر ورود نمی‌کنند که ببینند، کمترین حقوق مدیران نیروگاه، چندین برابر حقوق کارکنان نیروگاه است و در ردیف حقوق نجومی بگیران هستند.

یکی از کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر در گفتگو با خبرنگار فارس در این خصوص گفت: حدود ۲۰ سال در نیروگاه اتمی سابقه کار دارم و از نیروهایی بوده ام که برای گذراندن دوره‌های تخصصی به روسیه اعزام شده‌ام اما کمتر از ۹ میلیون درآمد ماهانه دارم.

وی با بیان اینکه کارکنان دیگری هم هستند که شرایط شبیه به هم داریم، گفت: متأسفانه اختلاف حقوق مدیران با کارکنان متخصص چندین برابر است که این تبعیض باعث اعتراض دیگر کارکنان شده است.

 

مسؤولانی که پاسخگو نیستند

خبرنگار فارس در بوشهر نیز برای پیگیری موضوع به سراغ مسؤولان نیروگاه اتمی بوشهر رفت، اما پس از چندین بار پیگیری از طریق هیات رئیسه و روابط عمومی نیروگاه، این مسؤولان حاضر به پاسخگویی نشدند.

گفتنی است، خبرگزاری فارس موضوع حقوق کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر را از مسؤولان کشوری پیگیری خواهد کرد و در اسرع وقت نتیجه را به مخاطبان این خبرگزاری اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا