اخبار جدید

فعالیت ۱۱ واحد تولیدی در شهرک صنعتی پارس‌آباد/ صادرات ۷۰ درصدی محصولات با تکمیل صنایع تبدیلی

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام‌جو در تشریح بازدید از واحدهای صنعتی پارس‌آباد مغان اظهار کرد: منطقه مغان پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری صنعتی دارد و در حال حاضر ۲۸ واحد تولیدی در شهرک صنعتی پارس‌آباد پروانه دریافت کرده که ۱۱ واحد در آن فعال است.

وی افزود: تا ۲ سال گذشته تنها ۲ واحد در شهرک صنعتی پارس‌آباد فعال بوده که یک واحد تولید بتن و یک واحد تولید کارتن بود که در سال ۹۶ به بهره‌برداری رسیدند.

استاندار اردبیل ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر برای ۲۸ واحد پروانه صادر شده که اغلب آن صنایع تبدیلی است که امیدواریم تا پایان سال این تعداد با اشتغال‌زایی مناسب به بهره‌برداری برسد.

رشد بیش از ۱۰ برابری واحدهای صنعتی پارس‌آباد

بهنام‌جو با اشاره به این‌که منطقه مغان دارای خاک حاصل‌خیز برای کشاورزی است، گفت: سرمایه‌گذاران دارای اهلیت از اقصی نقاط کشور و فرزندان این خطه برای سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی رغبت نشان داده‌اند که یکی از بزرگترین واحدهای تولید رب گوجه‌فرنگی و روغن‌کشی در این ناحیه مستقر شده‌اند.

وی تصریح کرد: برای راه‌اندازی این واحدها زیرساخت لازم از طرف دولت مهیا می‌شود و تا آخر سال تعدادی از این کارخانه‌ها با جذب نیرو افتتاح می‌شوند.

استاندار اردبیل با بیان این‌که در شهرک صنعتی پارس‌آباد قبلا تنها ۲ واحد فعال بوده، اظهار کرد: در ۲ سال اخیر بیش از ۱۰ برابر افزایش واحد صنعتی مشاهده می‌شود که این اقدام نشان از پیگیری و رغبت سرمایه‌گذاران و همچنین کاهش بروکراسی اداری و ارایه مشوق صنعتی در این منطقه است.

بهنام‌جو به راه‌اندازی صنایع تبدیلی کاغذ چوب و ملزومات ساختمانی اشاره کرد و گفت: این واحد نیاز به گردش سرمایه داشته که هماهنگی لازم با بانک عامل انجام شد و نیز مشکل آب دائمی با تامین ۶ میلیارد تومان اعتبار به غیر از اعتبار شهرستان، از آبان‌ماه کلید می‌خورد.

صادرات ۷۰ درصدی محصولات با تکمیل صنایع تبدیلی

وی در ارتباط با حمایت سرمایه‌گذاران خارج از استان و پیشگیری از خام‌فروشی محصولات کشاورزی بیان کرد: در مجموعه صنعتی مغان ۴ واحد صنایع تبدیلی در حال راه‌اندازی است که در صورت تکمیل، حداقل ۷۰ درصد محصولات به‌صورت صنایع تبدیلی صادر می‌شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: فرآورده‌های تبدیلی از جمله دانه‌های روغنی، بادام‌زمینی، روغن زیتون، روغن کلزا کاملا به‌صورت برنامه‌ریزی شده در این واحدها تولید می‌شود و همچنین چندین کارخانه صنایع تبدیلی رب گوجه‌فرنگی راه‌اندازی شده است.

بهنام‌جو تصریح کرد: این واحدها و نواحی صنعتی جدا از کارخانه‌های کشت و صنعت مغان و واحدهای گلخانه‌ای ایجاد شده در شمال استان اردبیل است.

– انتهای پیام/۳۴۶۳/


سایت منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا